Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Grupa "Drako" rozwija skrzydła


2013-03-22 08:15:55 (ost. akt: 2013-03-26 11:05:17)

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

Grupa teatralna z Lidzbarka "Drako" wystąpiła na II Warmińsko-Mazurskim Przeglądzie Teatralnym„Zwierciadła” w Olsztynie. Był to ich debiut sceniczny, który zainspirował młodych aktorów do dalszej pracy.

Warmińsko-Mazurskie Spotkania Teatralne „Zwierciadła” są częścią ogólnopolskiego projektu „Spotkajmy Się Teatralnie” realizowanego przez Fundację „Teatrikon”. Projekt „Spotkajmy Się Teatralnie!” opiera się na wzajemnej wymianie doświadczeń, zachęca młodych ludzi do aktywnego działania, sprzyja integracji podczas przygotowań, zachęca do wspólnych spotkań oraz do udziału w warsztatach. Młodzież zachwycona była warsztatami z aktorem teatralnym, serialowym, konferansjerem, mistrzem sztuk walki… Tak w skrócie można opisać dorobek Pawła Burczyka.

Lidzbarska grupa teatralna DRAKO powstała z dwóch grup teatralnych działających w LO im. K. K. Baczyńskiego i w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku. Zespół ma niewielki bagaż doświadczeń scenicznych na swoim koncie, ale aprobata społeczności lokalnej, w której wystawia swoje przedstawienia, uskrzydla i daje inspirację do dalszej pracy. Udział w „Zwierciadłach” był ich debiutem scenicznym, a spektakl „W sieci” przedstawieniem premierowym. Teatralnie młodzieżą opiekują się i reżyserują przedstawienia Iwona Kalinowska nauczycielka LO w Lidzbarku i Anna Wasielewska instruktor teatralny Ośrodka Kultury w Lidzbarku.

Zygmunt Mężykowski
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages