Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

15-lecie zespołu IKARION. A teraz poszukują wokalisty

2013-04-18 13:55:18 (ost. akt: 2013-04-18 14:11:13)

Autor zdjęcia: Aleksandra Mężykowska

Dla lidzbarskiej publiczności 13 kwietnia 2013 roku o godz. 18:00 zagrały zespoły BREN LIGHT MACHINE, SZINUK, KART oraz zespół IKARION - obchodzący w tym roku 15-lecie istnienia.

Koncert rozpoczął się występem zespołu BREN LIGHT MACHINE z Lidzbarka, który zaprezentował styl muzyki określany jako rock (metal) progressive.
Na koncie mają kilka lokalnych koncertów. W tym czasie skład zespołu zmieniał się kilkakrotnie. Na chwilę obecną poszukują wokalisty, więc jeśli macie zdolności wokalne i nie boicie się pokazać na scenie - zespół prosi o kontakt.
Wśród występujących podczas koncertu znalazł się działający przy ŻCK zespół SZINUK, kultywujący starą punkową żuromińską tradycję. Mówią o sobie „SZINUK, czyli pies sąsiada”, a grają w Cis. Zaprezentowali kawałki zapożyczone od formacji IKARION. Ich spektakularnym występem okazała się piosenka „Demony wojny”. Przyciemniona, zadymiona scena i maski gazowe wywarły na publiczności niezapomniane wrażenia. Piosenki z własnego repertuaru zagrał powstały w 2011 roku 6-osobowy zespół KART również z Żuromina. Prezentują oni szeroko pojętą muzykę rockową, a gitarzyści są wolni... Poprzedzili występ tegorocznego Jubilata - zespołu IKARION, najbardziej oczekiwanego tego wieczoru, grającego specyficzną odmianę, jedynego w swoim rodzaju żuromińskiego trash rocka.
Zespół IKARION powstał w kwietniu 1998 roku w Żurominie. Założony został z inicjatywy Zbyszka Kowalskiego, który zainteresował się głosem wokalisty miejscowego zespołu NO BO TAK na jednej z prób w ŻCK. Następnie z Krzysztofem Błaskiewiczem postanowili na bazie tego wokalu, wspólnie z Jackiem Lorkowskim i zaproszonym Mariuszem Brydzińskim założyć zespół. Długo zastanawiano się nad odpowiednią nazwą, którą w końcu wymyślił Jacek Suchoparski, tuż przed zaśnięciem. Zespół ma na koncie wiele sukcesów, rozpoczętych wygraną w 1998 roku na Wojewódzkim Przeglądzie Muzyki Młodzieżowej w Ciechanowie, kolejne to
I miejsce na przeglądzie Jesienne Spotkania z Muzyką Młodzieżową - Sierpc '98, I miejsce na Festiwalu Zespołów Rockowo-Bluesowych Mykanów '99 w silnie obsadzonej stawce zespołów rockowych z całej Polski, II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Ananke '99 w Żurominie. Wystąpili na Festiwalu Rockowe Ogródki Płock '99, gdzie we wcześniejszych edycjach, grały takie zespoły jak ZDROWA WODA i HARLEM. Znaleźli się też w 10. wyróżnionych kapel, które umieszczone zostały na CD składance z tej okazji.
Obecny skład zespołu to: Jacek Suchoparski - voc, Krzysztof Błaszkiewicz - gitara, Łukasz Makowski - gitara, Zbigniew Kowalski - perkusja, Mariusz Brydziński - bass.
Życząc im wszelkiej pomyślności w dalszej pracy artystycznej oraz w życiu osobistym, dziękujemy za wspaniały koncert nagrodzony oklaskami i prośbą publiczności o bis.

Justyna Jerchewicz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kitametal #1060042 | 88.199.*.* 19 kwi 2013 11:23

  Wszysto ok tylko to zespol Bren Light Machine poszukuje wokalisty nie Ikarion :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. peace #1059546 | 83.9.*.* 18 kwi 2013 20:03

  lidzbarscy ludzi potrafia tylko mowic ze nic sie w miescie nie dzieje a jezeli cos juz jest to wola pic pod blokami i w knajpach A KULTORA TU PODOBNO JEST

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages