Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Wszystkie drogi prowadzą do Kurojad, do Kurojad, tu nad rzekę Wel…

2013-06-15 08:00:00 (ost. akt: 2013-06-14 13:48:26)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Tak śpiewali razem z Cezarym Makiewiczem, gwiazdą wieczoru, doskonale znaną miłośnikom muzyki country, uczestnicy imprezy związanej z I Festiwalem Kajakowym oraz uroczystością otwarcia dla gości Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego WELLAVIL w Kurojadach k/Lidzbarka.

Pogoda dopisała, więc zainteresowani tłumnie zjawili się na miejscu. Przygotowano atrakcje dla dzieci i dorosłych. Zanim oficjalnie powitano gości, można było, po wcześniejszym zapisaniu się, uczestniczyć w spływie kajakowym w ramach wspomnianego I Festiwalu Kajakowego Wellavil. Kajakarze chętnie skorzystali z tej okazji, od lat bowiem niezwykłe walory rzeki Wel zachęcają do korzystania z tej formy aktywnego wypoczynku. Teraz Kajakarze mają swoje miejsce, gdzie mogą się zatrzymać, posilić, zabawić, odświeżyć i nabrać sił do dalszej wodnej wędrówki. W Wellavil są dla nich specjalne domki, zadaszona wiata z miejscem na ognisko, oraz stoły i ławy , przy których można się posilić ,a to wszystko w pięknym naturalnym otoczeniu Welskiego Parku Krajobrazowego. Takiego, dedykowanego specjalnie im miejsca, dotąd miłośnicy spływów kajakowych rzeką Wel nie mieli. Ale powróćmy do relacji z imprezy. Gdy uczestnicy spływu dopłynęli, na pobudowanej specjalnie scenie grał już zespół rockowo-szantowy „Załoga Dr. Bryga".

W drugiej części imprezy oprawę muzyczną zapewnił wymieniony na wstępie Cezary Makiewicz. Uczestnicy skwapliwie podchwycili zmodyfikowaną wersję znanego przeboju country i chętnie śpiewali dopasowany do miejsca imprezy refren. W trakcie Festiwalu były dostępne stanowiska z potrawami z grilla oraz napoje. Otwarcie ośrodka wypadło w Dzień Dziecka. Wśród atrakcji dla dzieci ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie dziecięcych buzi oraz słodka cukrowa wata, którą dzieciaki częstowały się na koszt organizatorów. Dodatkowo nasze pociechy korzystały z możliwości bezpłatnej jazdy konnej, oczywiście pod opieką instruktora oraz mogły brać udział w zorganizowanych dla nich konkursach z nagrodami.
Cały ośrodek był dla zwiedzających dostępny, a jest to miejsce nadzwyczaj urokliwe, zatem wszędzie, w każdym zakątku można było spotkać uczestników imprezy. W imprezie uczestniczyli goście z różnych zakątków Polski. Część z nich została na dłużej korzystając z możliwości wynajęcia domku lub pokoi hotelowych. W ramach Centrum Wellavil funkcjonuje ponadto Restauracja, Klub jeździecki z barem, kręgielnia z niesamowitym klimatem, który bardzo podobał się korzystającym z tej atrakcji oraz bilard. Goście mają też możliwość aktywnego wypoczynku takich jak jazda konna, korty tenisowe oraz zespół profesjonalnie przygotowanych boisk wielofunkcyjnych. Znajdują się tam także klimatyzowane sale konferencyjne, doskonałe również do wykorzystania na imprezy okolicznościowe. Nad urokliwym stawem pobudowano przestronny przeszklony budynek Restauracji-Grilla, gdzie latem również można świętować ważne dla gości dni. To tylko część atrakcji, ale żeby się przekonać, że warto, trzeba pojechać do Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego Wellavil w Kurojadach! Obiekt jest już w użytkowaniu. Więcej relacji z imprezy na www.wellavil.pl
Gospodarze już dziś zapraszają na kolejny Festiwal Kajakowy za rok! Do zobaczenia!

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages