Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Święto Niepodległości w ZS w Lidzbarku

2013-11-11 09:30:00 (ost. akt: 2013-11-13 11:26:04)

Autor zdjęcia: Paweł Przybyszewski

W piątek, 8 listopada, w Zespole Szkół w Lidzbarku odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowała młodzież szkolna pod kierunkiem nauczyciela historii Piotra Czajkowskiego.

Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników.
Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Po skończonej uroczystości dyrektor Andrzej Piątkowski dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreślił jego wartość wychowawczą i artystyczną.

Paweł Przybyszewski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #1242333 | 79.187.*.* 11 lis 2013 20:25

    Szkoda,że w L.tak mało flag powiesili mieszkańcy na swoich domach..nie ma się co dziwić, bo i na niektórych nieprywatnych ich nie było...żenada i wstyd

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages