Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Podcibórz: Zderzenie z autosanem

2013-11-21 12:39:28 (ost. akt: 2013-11-21 12:40:23)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W okolicy przejazdu kolejowego w Podciborzu, w czwartek 21 listopada, suzuki uderzyło w tył autobusu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

O zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i autobusu oficer dyżurny komisariatu w Lidzbarku został poinformowany telefonicznie ok. godz. 9.15 — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka.
— Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca suzuki, mieszkaniec Lidzbarka nie zachował należytego odstępu od jadącego przed nim autosanu i uderzył w tył autobusu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Trochę porad przed zimą

— Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie uciążliwy dla uczestników ruchu drogowego. Zmienne warunki atmosferyczne, deszcz, śnieg, spadające z drzew liście utrudniają jazdę kierowcom i wpływają na pogorszenie się warunków jazdy na drodze, jak również ograniczają widoczność — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Dlatego apelujemy o rozwagę podczas wykonywania różnego rodzaju manewrów na drodze, w czasie jazdy, podczas wymijania, dojazdu do skrzyżowań, miejsc parkingowych, przejazdów kolejowych i torowisk. Warto również w tym okresie zachować szczególną uwagę podczas dociskania pedału gazu, nadmierna prędkość i nie zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu, to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, do których dochodzi na terenie naszego powiatu. Nie dajmy zwieść się wyobraźni, bo nasza reakcja może okazać się nie wystarczająca a czas hamowania pojazdu w pogorszonych warunkach na drodze znacznie dłuższy i niekoniecznie prawidłowy. Przypominamy również o zmianie opon na zimowe.
Pamiętaj, nie jesteś sam na drodze. Nie pozwól, by życie innych uczestników ruchu drogowego zależało od Twoich niewłaściwych decyzji i nieprawidłowych zachowań. Rozwaga, ostrożność i bezpieczeństwo przede wszystkim.

mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. FAN #1252470 | 82.160.*.* 24 lis 2013 08:55

  Alfa byla na kolizji to funkcjonariusz TOMASZ na pewno się wykazał

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. z porad policyjnych #1251563 | 176.103.*.* 22 lis 2013 21:48

  Gdy buduje się przychodnie w Działdowie należy w pierwszej kolejności mieć zezwolenie na budowę i tablicę informacyjną.Nie należy po zaczęciu budowy przedkładać urzędnikowi zezwoleń:) Należy samowole budowlane rozbierać na czynniki pierwsze przez CBA:) Trzeba być całkowitym idiotą aby decydować się na budowlę bez zezwoleń,nawet na swojej posesji-hahahaha

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. uwaga #1251456 | 176.103.*.* 22 lis 2013 20:02

  Z porad policyjnych należy doda- w Działdowie uważajcie na telefony komórkowe-podobno kradną szczególnie należy uważać w sklepie chińskim-hahahahahahahah

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. a #1250608 | 178.36.*.* 21 lis 2013 23:13

  Drogi Seniorze nie doczekasz się pozwu, bo wicie rozumicie organom pewnie nie uda się znaleźć autora wpisu dysponując jedynie adresem IP. :))) łokropnie to jest trudne .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. senior #1250080 | 88.156.*.* 21 lis 2013 14:02

  W trosce o zdrowie i życie swoje i innych. W Nidzicy dnia 21 listopada 2013 r. o godz. 12:40 CHAMSKI „kierowca” ciemnego Nissana nr rej. NNI W147 jechał ul. Kościuszki do ronda na Pl. Wolności, skręcił w prawo w ul. Warszawską, a potem w lewo w ul. Żeromskiego. W OBYDWU przypadkach NIE SYGNALIZOWAŁ ZAMIARU ZMIANY KIERUNKU JAZDY. Poza tym przejechał przez przejście dla pieszych na ul. Warszawskiej mimo, że na przejściu od wschodniej strony ulicy znajdował się już pieszy. Oto „wzorowy” kierowca – należy wysłać go do Sevres pod Paryżem jako wzór godny do naśladowania dla kierowców z całego świata. Czekam na pozew sądowy od tego drogowego BANDYTY, potencjalnego MORDERCY za ujawnienie nr rejestracyjnego jego samochodu. Pozdrawiam KIEROWCÓW

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages