środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Kolorowe kostiumy i mnóstwo zabawy

2014-01-31 12:00:31 (ost. akt: 2014-01-31 09:11:26)

Autor zdjęcia: nadesłał Zygmunt Mężykowski

W sobotę 25 stycznia Szkole Podstawowej w Kiełpinach odbył się "Bal karnawałowy" dla dzieci. Na bal przybyli nie tylko uczniowie szkoły, ale również młodsze dzieci spoza szkoły wraz z rodzicami.

Na początku imprezy pani dyrektor Dorota Waleśkiewicz przywitała wszystkich bardzo serdecznie, a dzieciom wręczyła lizaki — opowiada Beata Loźniewska, pracownik administracji szkoły. — Do tańca przygrywał zespół muzyczny Foto-Rytmik Krzysztof Gmyr z Lidzbarka. Nauczycielki, panie Irena Machujska i pani Barbara Rolkowska dołożyły wszelkich starań, żeby tego dnia szkoła za sprawą wyjątkowych dekoracji w postaci balonów, serpentyn oraz różnorodnych kolorowych ozdób, wyglądała zjawiskowo.

Z uczniami bawili się wspólnie nauczyciele i rodzice. W trakcie zabawy zostały przeprowadzone, w dwóch kategoriach wiekowych dla klas O-III i IV-VI, konkursy z nagrodami. Laureaci konkursów otrzymali m.in.: batoniki, kolorowanki, kredki, farby itp. Atrakcją podczas balu były też „losy choinkowe”. Można było kupić los i wylosować m.in.: „otrzymasz ocenę wyżej niż otrzymałeś ze sprawdzianu z matematyki”.

— Dzieci przebrane były w piękne kolorowe stroje. Były Królowe i Królowie, nie zabrakło też Batmanów, Piratów, Rycerzy, czy też różnych zwierząt. Na nasz bal zawitały: Misie, Tygryski, Motyle. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tak wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych i pysznego poczęstunku — dodaje pani Beata. — W kawiarence „pracowali” rodzice z trójek klasowych, a były to panie: Barabara Puczyńska, Ewa Łukaszewska, Joanna Kleist, Sylwia Brzozowska, Irena Machujska, Beata Grzywacz, Joanna Ciesielska, Anna Gancarz, Kamilla Skuza, Justyna Lewandowska.

Na koniec zabawy do dzieci zawitał Mikołaj i wręczył im paczki sfinansowane przez Radę Rodziców oraz Stowarzyszenie OPOKA w Kiełpinach.

Zygmunt Mężykowski
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages