środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Zapraszamy na wystawę Elżbiety Murawskiej

2014-05-22 16:32:39 (ost. akt: 2014-05-22 14:15:20)

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

W Ośrodku Kultury w galerii „Nowa Przestrzeń” odbył się wernisaż wystawy malarskiej Elżbiety Murawskiej.

W klimat artystycznych doznań tego wydarzenia pięknym występem wokalnym wprowadziła Marta Wiadrowska, a analizy interpretacji twórczości Elżbiety Murawskiej dokonał w sposób bardzo profesjonalny Andrzej Jamrozik, kustosz wystawy. Piękno przyrody: las, jezioro, meandry rzeki, martwa natura, piękny portret - to wszystko możemy zobaczyć na płótnach, akwarelach i pastelach pani Elżbiety . Pani Elżbieta, umiłowała malarstwo realistyczne. Współczesne czasy to wielka rewolucja w sztuce, dążenie w większości przypadków do wielkiego absurdu. Przestał się liczyć dobry warsztat artysty. Pani Elżbieta pozostaje wierna tradycji. Dąży do doskonalenia swoich umiejętności, czego dowodem jest udział w wielu plenerach malarskich, spotkaniach i wymiana doświadczeń oraz udział w warsztatach artystycznych. Prace pani Elżbiety są coraz lepsze i doskonalsze warsztatowo. Widać w nich odważną kreskę, ciekawszą kompozycję, ciepłe romantyczne zestawienie barw. Kwiaty to motyw przewodni i wizytówka twórczości malarki. Róże, maki, słoneczniki, nasturcje - piękne, delikatne, pełne czułości i wdzięku. Pozostałe obrazy to piękno rzeczy czy krajobrazów skradzione naturze i utrwalone pędzlem, ołówkiem, węglem czy kredką na płótnie lub papierze. W czasach tak trudnych, kiedy wartością nadrzędną staje się pieniądz i pogoń za dobrami materialnymi, trudno nam zauważyć piękno otaczające nas wokół . Dlatego zachęcam do obejrzenia tych prac, zatrzymajmy się choć na chwilę, a może na dłużej, bo warto.

Prace można oglądać do 10 czerwca w godz.9:00 do 18:00.

Zygmunt Mężykowski
dzialdowo@gazetaolsztynska.plPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages