Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

II Festiwal Kajakowy Wellavil 2014 za nami

2014-06-02 21:30:43 (ost. akt: 2014-06-03 08:38:59)

Autor zdjęcia: Darek Buczyński

Miniony weekend obfitował w liczne imprezy na terenie naszego powiatu. Jedną z nich był II Festiwal Kajakowy Wellavil w Kurojadach (koło Lidzbarka). Pogoda dopisała, a jest to niezwykle ważne przy imprezach plenerowych.

Na osoby, które wzięły udział w imprezie czekało wiele atrakcji. Można było skorzystać z udziału w spływie kajakowym malowniczą rzeką Well, dla której metą była przystań w Kurojadach, tuż obok imprezowego pikniku. Potrawy z grilla, pajdy swojskiego chleba z pysznym smalcem miejscowej roboty oraz obowiązkowo ogórkiem małosolnym cieszyły się dużym powodzeniem, ale najbardziej oczekiwanym posiłkiem była Zupa Rybna, którą gotowali osobiście i bez żadnej pomocy Burmistrz Miasta Lidzbarka - Jan Rogowski, Burmistrz Miasta Działdowo – Bronisław Mazurkiewicz oraz Przedstawiciel Agencji Nieruchomości Rolnych – Andrzej Pawlak.

Zupa w wykonaniu każdego ze znamienitych kucharzy cieszyła się dużym powodzeniem - skończyła się bardzo szybko, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „MARIO” w Lidzbarku. Zebrano 564,00 zł. Można było skorzystać z jazdy konnej lub pojeździć bryczką, zjeść obiad w restauracji nad stawem czy też odwiedzić oryginalnie zaaranżowaną kręgielnię. A dla dzieci dostępne było stoisko z balonami i watą cukrową.

Na lokalnej scenie zaprezentowali się obdarzeni talentem wokalnym Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. W ramach I Przeglądu Piosenki Harcersko-Turystycznej Wellavil 2014 w wyrównany sposób walczyli o trofeum - „Złotą Lilijkę” ufundowaną przez Organizatorów Festiwalu. Nagrodę główną – „Złotą Lilijkę” otrzymał bezkonkurencyjny zdaniem Jury trzyosobowy zespół „Wesołe Promyczki”. Kolejne miejsca przyznano zespołowi „IGNIS ZHP” i Sylwii Kosowicz. W pracach Jury nadzorowała harcmistrzyni Daniela Gawińska. Oprócz pamiątkowych statuetek wszyscy zwycięzcy otrzymali też od Organizatora Konkursu nagrody pieniężne. Nagrody w Przeglądzie Piosenki wręczał Zwycięzcom Burmistrz Miasta Lidzbark – Jan Rogowski.

Podczas, gdy część uczestników Festiwalu Kajakowego kibicowała wokalistom w Przeglądzie Piosenki, inni obserwowali kunszt sportowy tenisistów, którzy z kolei w ramach II Turnieju Tenisa Ziemnego WELLAVIL CUP 2014 walczyli o „Złotą Rakietkę” ufundowaną i wręczoną przez Burmistrza Miasta Działdowo Bronisława Mazurkiewicza. Zwycięzcy otrzymali też pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatorów.
Miejsca na przysłowiowym podium zajęli i nagrodzeni zostali:
za zajęcie I miejsca - Wojciech Chocholski z Mławy – zdobywca „Złotej Rakietki”
za zajęcie II miejsca - Łukasz Żywicki z Nowego Miasta Lubawskiego
za zajęcie III miejsca - Mateusz Gruz z Żuromina

Wieczór podsumowała znakomitym koncertem Załoga Dr. Bryga – zespół szantowo-rockowy, który w interakcji z widownią zaprezentował znane i popularne pieśni żeglarskie w nowatorskim, nieco rockowym wydaniu a ponadto utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Wbrew”.
Impreza zakończyła się wraz z tym koncertem.
Organizatorzy zapraszają za rok na III Festiwal Kajakowy!

Renata Buczyńska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Zobacz: XII Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Gama"

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna

Tylko ciekawe informacje
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages