Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Festyn rodzinny w Kiełpinach

2014-06-04 09:30:07 (ost. akt: 2014-06-04 10:26:40)

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe OPOKA w Kiełpinach zorganizowało Festyn Rodzinny „Szczęśliwa Rodzina”.

W sobotę (31 maja) na boisku szkolnym zebrały się dzieci wraz z rodzicami oraz mieszkańcy okolicznych wsi. Na początku nastąpiło uroczyście otwarcie Festynu przez panią Danutę Ciesielską prezes Stowarzyszenia „Opoka” w Kiełpinach, która bardzo serdecznie wszystkich przywitała. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły pani Dorota Waleśkiewicz, która zaprosiła zgromadzonych na otwarcie nowo powstałego placu zabaw. Ksiądz proboszcz Stanisław Rybarczyk dokonał poświęcenia placu oraz nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: Laura Świniarska najmłodsza uczennica SP Kiełpiny, pani Justyna Szymańska przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Dorota Waleśkiewicz dyrektor szkoły.

Zobacz: Piknik w przedszkolu na „Sportowej” w Działdowie

Następnie rozpoczęły się występy uczniów kl. 0-III Szkoły Podstawowej w Kiełpinach. Dzieci mówiły wierszyki, śpiewały piosenki oraz wręczyły swoim rodzicom kwiaty i laurki z okazji Dnia Mamy i Taty. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występach wszystkie dzieci otrzymały upominki z okazji Dnia Dziecka, które ufundowali państwo B.Z. Rogozińscy z Kiełpin oraz Straż Pożarna z Kiełpin. Uczestnicy Festynu mogli korzystać z wielu atrakcji. Były konkury, nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców, malowanie twarzy, loteria fantowa, przejażdżka konna oraz przejazd wozem strażackim. Nie zapomniano także o najmłodszych dzieciach, dla których przygotowany był Kącik Malucha. W przerwach między konkursami można było zmierzyć sobie ciśnienie przy stoisku przygotowanym przez pielęgniarkę szkolna panią Aldonę Kordalską - zainteresowanych nie zabrakło. Można było również spróbować swoich zdolności plastycznych. Przy stoisku z przyborami plastycznymi dzieci malowały i kolorowały. Uczestnicy festynu otrzymali również bezpłatne kiełbaski, które można było upiec przy ognisku. Oczywiście nie zabrakło wypieków rodziców. W kawiarence oferowano takie bogactwo ciast, że trudno było wybrać. Na zakończenie festynu organizatorzy konkursów rozdali zwycięzcom nagrody rzeczowe, a pozostałym nagrody pocieszenia. Współorganizatorami Festynu byli: SP Kiełpiny, Straż Pożarna w Kiełpinach, Farma Noego, państwo B.Z. Rogozińscy z Kiełpin. Impreza współfinansowana była ze środków Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku.

Zabawa była super, tym bardziej, że dopisała pogoda.
Oj działo się działo! Trudno to wszystko opisać. Festyn smaków i kolorów, rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci całej społeczności lokalnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy za wspólną zabawę, dziękujemy Rodziców za odwiedziny, wsparcie i humor. Dziękujemy nauczycielom SP Kiełpiny, Radzie Rodziców, panu J.Grochowalskiemu, państwu I.R. Grams, państwu B.Z. Rogozińskim, państwu A.D. Świerczewskim z Brudnic, Straży w Kiełpinach oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Festynu.

nadesłał Zygmunt MężykowskiPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages