Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Lidzbarkiem rządzili krwiodawcy!

2014-06-24 17:45:26 (ost. akt: 2014-06-24 17:53:10)

Autor zdjęcia: PCK Działdowo

"W zdrowym ciele ...zdrowa krew". Pod takim hasłem w sobotę, 21 czerwca, odbył się na plaży miejskiej w Lidzbarku festyn, w ramach którego zorganizowano II Turniej plażowej piłki siatkowej par z okazji Międzynarodowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi.

Organizatorem festynu był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Rejonowa Rada
Honorowych Dawców Krwi w Działdowie oraz Klub Honorowych Dawców Krwi w Lidzbarku przy wsparciu finansowym Burmistrza Lidzbarka. W ramach festynu promowano honorowe krwiodawstwo, integrowano sympatyków z krwiodawcami i ich rodzinami, zachęcano do aktywności fizycznej oraz propagowano zasady zdrowego trybu życia. W trakcie festynu liczne grono mieszkańców Lidzbarka brało udział i sprawdzało swoje umiejętności w rywalizacji na torze przeszkód z alkogoglami (symulującymi poruszanie się pod wpływem alkoholu i na strzelnicy sportowej.

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowano cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs wiedzy pierwszej pomocy przedmedycznej.
Chętni sprawdzali swoje umiejętności w ratowaniu życia ćwicząc na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową.

Po kilkugodzinnej rywalizacji siedmiu par siatkarzy wyłoniono zwycięzców:
I miejsce zajęli Paweł Ławicki i Dawid Karpiński, II miejsce Mariusz Kępka i Mateusz Ciesielski, III zajęły Ada Majewska i Dominika Kolasińska.
Zwycięzcy zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami i dyplomami, natomiast pozostałe cztery zespoły nagrodzono dyplomami uczestnictwa w turnieju. Sędziego głównego zawodów Krzysztofa Kopowskiego uhonorowano nagroda rzeczową.

Zobacz: Podaruj cząstkę siebie innym - oddaj krew uratuj życie

Rywalizacja przebiegała w duchu fair play. Dla wszystkich uczestników przez cały czas trwania festynu serwowano posiłki z grilla. Były także napoje, słodycze i drobne upominki.
Festyn zaszczycili swoją obecnością: burmistrz Lidzbarka - Jan Rogowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Lidzbarku - Tomasz Dudaniec, Naczelnik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinnie Starostwa Powiatowego w Działdowie - Tadeusz Modzelewski, parafię reprezentował ks. Mariusz Matuszak,Nadleśnictwo reprezentował - zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Lidzbark Dariusz Szczawiński, a Wydział Organizacyjny UMiG - Naczelnik Małgorzata Nawrocka, Przewodniczący Rejonowej Rady Krwiodawstwa w Działdowie - Wiesław Spychalski,
Prezes Klubu HDK OSP w Gródkach - Wiesław Ruciński, Komendant Hufca ZHP - Daniela Gawińska oraz sędzia Sebastian Nawrocki.

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie serdecznie dziękuje zaproszonym gościom, Prezesowi Klubu HDK - Romanowi Nawrockiemu, wolontariuszom PCK, młodzieży, uczestnikom turnieju wszystkim sponsorom, w tym Zarządowi Banku Spółdzielczemu w Lidzbarku i Gminnej Spółdzielni "SCH" za wsparcie finansowe oraz mieszkańcom Lidzbarka za liczny udział pomimo niesprzyjającej pogody!

Joanna Derbin

Tylko ciekawe informacje


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages