środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Z książką od najmłodszych lat. Burmistrz czytał przedszkolakom

2014-07-04 08:25:53 (ost. akt: 2014-07-04 08:37:07)

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku od ponad 10 lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

W czasie roku szkolnego, dwa razy w miesiącu, rodzice czy też zaproszeni goście czytają dzieciom z Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku i Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Zakątek” ciekawe bajki.

Największym świętem całorocznej akcji czytania jest Ogólnopolski Tydzień Czytania
Dzieciom. W tym roku był to już XIII tydzień czytania przebiegający pod hasłem „Czytanie mądra rzecz”.


Do tegorocznej akcji włączyli się: Paweł Byliński, Marzena Jendraszek, Justyna Jerchewicz, Anna Kroskowska, Justyna Łapyr, Magdalena Pawlak, Anna Puchalska, Sylwia Wiśniewska. Dodatkowo dzieci z Przedszkola Miejskiego odwiedziły Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku. Tam odbyło się wspaniałe spotkanie z burmistrzem Janem Rogowskim i jego zastępcą Andrzejem Wiśniewskim. Jak zawsze na dzieci czekał słodki poczęstunek. Burmistrz przekazał także książki dla przedszkola. Burmistrzowie mistrzowsko przeczytali dzieciom bajki, a przedszkolaki zaśpiewały im piosenkę. Były też kwiatki i dyplomy z podziękowaniami za niezwykłe spotkanie.
Na zakończenie tygodnia czytania uczennice ze Szkoły Podstawowej w Lidzbarku zaprezentowały przedszkolakom przedstawienie kukiełkowe „Przygoda słonia”. W spektaklu wzięły udział: Oliwia Antkiewicz, Agnieszka Giesek, Angelika Leśniewska, Patrycja Moszczyńska, Dominika Szostek, Izabela Toporkiewicz, Julia Waleszkowska, Laura Wawreńczuk.

Organizator bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do tegorocznej akcji Cała Polska czyta dzieciom. Bo czytanie to mądra rzecz i dlatego warto czytać i wychowywać dzieci na czytelników, czytając im 20 minut dziennie codziennie!

Zygmunt Mężykowski
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Tylko ciekawe informacje

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages