środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Rajd Grunwaldzki po raz szósty


2014-07-09 11:26:46 (ost. akt: 2014-07-09 11:00:42)
Burmistrz Jan Rogowski odbiera Honorową Grunwaldzką Odznaką Turystyczno-Krajoznawczą

Burmistrz Jan Rogowski odbiera Honorową Grunwaldzką Odznaką Turystyczno-Krajoznawczą

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

Rajd Grunwaldzki to największe przedsięwzięcie edukacyjno-turystyczne Związku Harcerstwa Polskiego. Od 2009 roku na początku lipca kilkuset turystów wędruje szlakami “Pogranicza”, mikroregionu leżącego na styku granic województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, aby po 5 dniach dotrzeć pod Grunwald.

Podsumowanie rajdu odbywa się w Lidzbarku na błoniach miejskich jak to mówią warszawiacy. Tak było i tym razem.
7 lipca około 800 harcerek i harcerzy o godzinie 18.30 dotarło do parku sportowo-rekreacyjnego nad jezioro lidzbarskie. Setki harcerzy prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lidzbarka.

W Podsumowaniu VI edycji Rajdu Grunwaldzkiego wzięły udział władze samorządów lokalnych z sąsiednich gmin , przedstawiciele najwyższych władz harcerskich oraz zaproszeni goście, którzy wspierają i pomagają przy realizacji Rajdu. Są to: Urząd Miasta, który pomaga przy organizacji, dyrektorzy szkół, którzy zapewniają noclegi, MOSiR, MGOK, ZHP, Strażacy, Policja, WPK i wiele innych instytucji, organizacji oraz zakładów pracy.
Gospodarz miasta Jan Rogowski bardzo serdecznie powitał brać harcerską z całej Polski.
W rajdzie biorą udział harcerze, kluby turystyczne, rodziny i nieformalne grupy przyjaciół. Rajd Grunwaldzki jest niezwykłą przygodą w mało rozpowszechnionym nurcie turystyki kulturowej.

Zobacz: Kilkaset tysięcy zł poszło z dymemPogoda dopisała było ciepło, i wesoło. Sympatyczną atmosferę stworzył zespół z Chełmży „Z ostatniej chwili”.
Burmistrz Lidzbarka Jan Rogowski po raz kolejny został doceniony - odznaczony przez harcerzy.
Tym razem Honorową Grunwaldzką Odznaką Turystyczno-Krajoznawczą (GOTK). Odznaka ta jest regionalnym wariantem Harcerskiej Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej. Została ustanowiona w celu popularyzowania walorów krajoznawczych obszarów położonych po obu stronach granicy dawnego państwa Zakonu Krzyżackiego.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Tylko ciekawe informacje

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages