Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Gmina Lidzbark zaprasza

2014-07-18 12:00:00 (ost. akt: 2014-08-30 14:31:14)

Autor zdjęcia: archiwum UMiG

Nasza gmina położona jest wśród pięknych lasów (50%), wielu jezior oraz przepięknej rzeki Wel. Mając takie walory trudno było ich nie wykorzystać dla rozwoju turystyki — mówi burmistrz Lidzbarka Jan Rogowski.

Turystyka i jej obsługa stała się więc jednym z głównych kierunków rozwoju naszej Gminy. Podwaliny pod jej rozwój daliśmy w latach 1998-2002 kiedy to powstały nowoczesna oczyszczalnia ścieków oraz kanalizacja miasta i części wsi — mówi burmistrz Jan Rogowski.

— Ta najważniejsza inwestycja dała początek innym już typowo turystycznym, które spowodowały znaczny wzrost odwiedzających nas turystów. Mam tu na myśli modernizację plaży z pięknymi pomostami, 70 metrową zjeżdżalnią, hangarem w kształcie odwróconej łodzi, jest też parking na ok. 200 samochodów. Droga do plaży zaczyna się pięknie zagospodarowanym małym jeziorkiem, od którego prowadzi jednokilometrowa promenada wzdłuż jeziora do plaży miejskiej.
Ale Gmina to również wsie, które również doskonale wpisują się w naszą ofertę turystyczną. Powstaje szereg gospodarstw agroturystycznych, a rzeka Wel płynąca przez naszą Gminę pobudza do działania właśnie środowiska wiejskie. Rzeka Wel stała się doskonałą ofertą dla kajakarzy, jest znana w całej Polsce. W ciągu ostatnich lat nastąpiło wielkie ożywienie w organizowaniu spływów kajakowych.

Gmina Lidzbark położona jest w południowo- zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego i wchodzi w skład powiatu działdowskiego. Powierzchnia gminy wynosi 255 km2 . Na terenie gminy zamieszkuje łącznie 15131 mieszkańców. Lidzbark położony jest na szlaku kajakowym rzeką Wel oraz na „Grunwaldzkim” szlaku historycznym. Ze względu na walory przyrodnicze, krajobrazowe i ekologiczne na obszarze gminy usytuowane są dwa parki krajobrazowe: Welski Park Krajobrazowy i Górznieńsko Lidzbarski Park Krajobrazowy oraz kilka rezerwatów przyrody. Gmina Lidzbark stanowi wymarzone miejsce wypoczynku i rekreacji dla miłośników wędkarstwa, kajakarstwa, grzybobrania, wycieczek pieszych, rowerowych a także konnych.
— Dzięki efektywnemu wykorzystaniu środków budżetowych oraz koordynacji działań wielu podmiotów w regionie gmina rozwija się i kreuje pozytywny wizerunek naszego regionu — podsumował burmistrz Jan Rogowski.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Zobacz:
Wspaniały koncert, z owacjami na stojącoDni Lidzbarka 2014Rajd Grunwaldzki po raz szósty

Z książką od najmłodszych lat. Burmistrz czytał przedszkolakom
Dzień Dziecka w Lidzbarku. Zdjęcia


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages