Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Wspaniały koncert, z owacjami na stojąco

2014-08-26 21:42:27 (ost. akt: 2014-08-26 21:52:10)

Autor zdjęcia: Aleksandra Mężykowska

Na zaproszenie burmistrza Jana Rogowskiego gościliśmy w Lidzbarku Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. W Hali Sportowo-Widowiskowej przy Gimnazjum w Lidzbarku licznie zgromadzona publiczność obejrzała niezwykle barwne widowisko historyczne w wykonaniu solistów, chóru i baletu, którym towarzyszyła orkiestra koncertowa.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego od ponad 60. lat ukazuje bogactwo kultury narodowej. Ma on charakter teatru muzycznego i uczestniczy w uroczystościach państwowych, zapewniając oprawę artystyczną rocznic historycznych i patriotycznych, jak również prezentuje w kraju i za granicą różnorodne koncerty, widowiska i spektakle artystyczne.
Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając swój repertuar. Zespół obecnie liczy ponad stu artystów – solistów-wokalistów, chór męski, balet, orkiestrę koncertową i orkiestrę symfoniczną, składającą się z muzyków symfonicznych, rozrywkowych oraz kameralistów.
Zespół w części pierwszej lidzbarskiego koncertu zaprezentował najbardziej znane i lubiane pieśni żołnierskie z różnych okresów historycznych, sławiących dzieje oręża polskiego i walkę narodu o niepodległość.
Natomiast druga część koncertu, to znane utwory z festiwali piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu, w której artyści przedstawili barwne widowisko. Koncert był niewątpliwie wzruszającym przeżyciem dla całej publiczności. Trwał ponad półtorej godziny. Zakończył się owacją na stojąco. Piękne i barwne stroje historyczne, bogata oprawa artystyczna, pełen profesjonalizm, elegancja artystów oraz teksty pieśni patriotycznych sprawiły, że wielu widzów nie kryło wzruszenia, włącznie z gospodarzem Lidzbarka.
Burmistrz Jan Rogowski podziękował dyrekcji Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego jak również wykonawcom wśród których byli: soliści, chór, balet, oraz orkiestra koncertowa.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego gościł w Lidzbarku już po raz trzeci. Poprzednio był w 2009 i 2010 r. występował w mniejszym składzie. W sobotę wystąpiła prawie 100 osobowa grupa artystów.
Owacje publiczności na stojąco i gromkie brawa w podziękowaniu za wspaniały występ świadczą o tym, że mieszkańcy oczekiwać będą kolejnego takiego koncertu w lidzbarskiej hali.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Tylko ciekawe informacje

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #1471853 | 93.154.*.* 28 sie 2014 18:08

  Młody ty też będziesz starszy.Zespół bardzo dobry.Podziękowania dla organizatorów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. TV Trwam #1470865 | 89.72.*.* 27 sie 2014 14:30

  Na widowni same mohery.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. widz #1470844 | 82.160.*.* 27 sie 2014 14:13

  Wszystko było ok poza występem Dziadzia... Wiek robi swoje co widać i słychać...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages