Czwartek, 18 lipca 2019. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Święto Kartofla pełne atrakcji

2014-09-03 20:48:36 (ost. akt: 2014-09-03 21:38:03)

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

W sobotę 30 sierpnia już po raz czwarty Rada Sołecka wsi Koty zorganizowała Święto Kartofla. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się spływem kajakowym rzeką Wel.

Instruktorzy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku zapewnili oprawę muzyczną imprezy oraz przeprowadzili konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

Były takie konkurencje jak rzut kartoflem do celu, rodzinne zbieranie kartofla, tor przeszkód, bieg w workach, przekładanie kartofla. Nie zabrakło także konkursu plastycznego
pt. "Moja ulubiona potrawa z ziemniaka". Najwięcej emocji wzbudził konkurs obierania kartofla na czas, w którym bezkonkurencyjnie zwyciężył zastępca burmistrza Andrzej Wiśniewski. Drugie miejsce zajęła sołtys Wąpierska Hanna Krezymon, a trzecie - wicestarosta Witold Ostrowski.
Odbył się też konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka. Jury pierwszą nagrodę przyznało Hannie Krezymon z Wąpierska, która przygotowała zapiekankę ziemniaczaną.
W konkursie wzięły udział także udział Anna Zalewska, Alfreda Kraszewska, Jolanta Jastrzębska, Anna Bukowska i Hanna Brzowska. Odbył się też towarzyski mecz piłki nożnej, rozegrany pomiędzy reprezentacjami drużyn z Ciborza i Kotów.

Dodatkową atrakcją tegorocznego Święta Kartofla był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Lidzbarku pod batutą Grzegorza Orłowskiego. Wszyscy chętni mogli również nabyć los w Loterii Fantowej, w której każdy los wygrywał.
Na każdego uczestnika imprezy czekało ognisko, grill, pokaz fajerwerków i zabawa taneczna do rana.
Na Święto Kartofla przyjechali także miłośnicy starych motocykli z Towarzystwa Przyjaciół Pojazdów Zabytkowych "Jednorożec" z Lidzbarka, założonego w 2003 roku.

Za zaangażowanie w organizację imprezy integrującej lokalne środowisko sołtysowi Wiesławowi Kraszewskiemu, całej Radzie Sołeckiej i mieszkańcom wsi Koty podziękował burmistrz Lidzbarka Jan Rogowski. Sam Sołtys zaś złożył podziękowania wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie imprezy. Podziękowania za wsparcie otrzymali sponsorzy:
Wolność Sp. z o.o., Spółdzielnia Mleczarska w Lidzbarku,
Starostwo Powiatowe w Działdowie, Bank BGŻ i Pan Marcin Lenc oraz współorganizatorzy: mieszkańcy i przyjaciele wsi Koty, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku i Młodzieża Orkiestra Dęta OSP w Lidzbarku za uświetnienie imprezy.

Zobacz: Obchody 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Działdowieoprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. giniu #1477446 | 82.160.*.* 5 wrz 2014 09:37

  Oni lepiej stoją na klapkach niż ty na chudych krowach kierowniku

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nocny kierownik #1477302 | 82.160.*.* 5 wrz 2014 04:03

   A gdzie wpisy o klapkownikach się podziały? Cenzura już nawet o klapkach nie pozwala pisać. Chyba trza się do glanów ograniczyć. A takie fajne święto miały kartofle torfowe miały. Szczere uśmiechy na 83%.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. nuniek #1477117 | 82.160.*.* 4 wrz 2014 20:35

   dziadzio za swą aktywność już zdobył dyplom mistrza a wkrótce wygryzie ze stołka burmistrza.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. dobry sandał do podstawa... #1476712 | 82.160.*.* 4 wrz 2014 11:44

   Sandały z drzewa sandałowego .

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. jaro #1476631 | 79.191.*.* 4 wrz 2014 10:25

   "dzadzio" aktywny wszedzie go pełno ma zakusy na stołek do 80 lat !

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages