środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Obchody Dnia Św. Huberta w Lidzbarku

2014-09-16 10:28:49 (ost. akt: 2014-09-16 10:33:48)Tylko ciekawe informacje

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. AD #1489082 | 83.24.*.* 20 wrz 2014 10:52

  Za komuny myśliwi tworzyli zamknięty krąg w małej lokalnej społeczności. Przeważnie była to grupa partyjnej wierchuszki, sędziów, lekarzy, milicjantów i władz lokalnych. Nic więc dziwnego, że mogli bezkarnie jeździć po pijanemu, robić świństwa swoim przeciwnikom i niszczyć życie wielu ludziom, którzy nie mieli właściwego "dojścia". Świetnie widać tą bandę w filmie "Wielki Szu", gdzie jeden z z głównych bohaterów - Mikun, lokalny bonzo partyjny jest myśliwym. Podkreślam - tak często było za komuny. Czy to się zmieniło? Idę o zakład, że w wielu przypadkach nie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obiektywnie #1488997 | 82.160.*.* 20 wrz 2014 09:10

  Obiektywnie rzecz ujmując większość która w krytyczny sposób opiniuje tutaj wydarzenie, które jest mocno wpisane w tradycję nie tylko polską, ale i światową nie jest w wystarczającymstopniu doedukowana w obszernym zagadanieniu jakim jest ŁOWIECTWO. Na każdym kontynecie, w każdej kulturze od wieków raz w roku społeczeństwa celebrują święto łowów w taki czy inny sposód. Od kiedy człowiek "wyszedł na ląd" poluje, hoduje, uprawia i zbiera. Kiedyś odbywało się to na skalę masową, bez regulacji takimi czy innymi przepisami. Łowiectwo przez wiele wieków było zarezerwowane dla elit, co nie znaczy że niższe warstwy w nich nie uczestniczyły, oczywiście jako pomoc. Jednak nie oznaczało to że droga do braci łowiecka była zupełnie zamknięta. Jednak łowiectwo to przede wszystkim praca na rzecz leśnego środowiska. To nakład siły, czasu i środków o każdej porze roku. Łowiectwo to gospodarka, nakłady, analizy, opieka, dokumentacja i obyczaje a polowanie jest tylko jedną składową wymienionych elementów. Ale do zrozumienia tego zagadnienia trzebo odrobinę dobrej woli i chęć sięgnięcie do książek. Można też fizycznie wspomóc myśliwych w pracach leśnych czy polowych. Każda para rąk się przyda, a może przy tej okazji taki laik pozna łowiecką rzeczywistość. Takich niby obrońców przyrody laików zawsze była jakaś część, bez argumentów, bez przygotowania. Szkoda tracić na dyskusję z nimi czas. Łowiectwo zawsze było, jest i będzie obecne w naszej kulturze i nic tego nie zmieni. Na pewno nie ma na to wpływu tzw. głos ignorancki. W tym miejscu niech każdy z nich, z tych samozwańczych etyków od przyrody i troski o zwierzęta zada sobie pytanie ile dla nich zrobił?Kiedy poświęcił złotówkę na rzecz lasu, kiedy dokarmiał zwierzynę leśną? Kiedy sprzątał czy sadził las? Tych prac jest wiele. Nie sposób tutaj ich wymieniać...poczytajcie, pouczestniczcie w czymkolwiek. Nudzicie się w domach siedząc godzinami przed telewizorem lub na ławkach przed blokiem. Plotkujecie, łuskacie słonecznik. A w tym czasie inni pracują, tylko wy tego nie widzicie bo jesteście u siebie zamknięci w swoich czterech ścianach. A mięso, grzyby i jagody kupujecie w marketach. Życzę więcej wiary w innych, i powstrzymania się od pochopnego wynikającego z niewiedzy krytykowania. Darz bór.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Krzys #1488149 | 83.3.*.* 19 wrz 2014 07:25

  zwolennicy niezabijania łączcie się!!! za rok oczekuję przemarszu przez Lidzbark w mundurach lub bez ale obowiązkowo z odkrytą twarzą!! niech wola wyrażania swoich pasji nie będzie anonimowa!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. baca #1486655 | 178.36.*.* 17 wrz 2014 12:01

   Ciekawe czy będzie wznosił modły do Boga boss łowiectwa z Warszawy były tajny współpracownik SB co działał pod pseudonimem Kazimierz. Lidzbark też ma swoją gwiazdę w zielonym kapelusiku z czerwoną podszewką i równie prominentną, choć kiedyś też świadomą i tajną. Nie ma co marudzić Bóg kocha czarne owce. A że ktoś złośliwy podśpiewuje "a gdzie żeś ty bywał czarny baranie?"

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Eustachy #1486643 | 178.36.*.* 17 wrz 2014 11:48

    Szczyt obłudy msza miłośników zabijania.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages