środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Hubertus Powiatowy w Lidzbarku

2014-09-23 20:00:38 (ost. akt: 2014-09-23 21:41:48)

Autor zdjęcia: Ireneusz Mroczek

W sobotę 20 września w Lidzbarku, uroczyście obchodzono dzień św. Huberta - patrona myśliwych.


Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele Św. Wojciecha w Lidzbarku. Podczas Mszy został poświęcony sztandar nadany kołu łowieckiemu "Dzik". Po mszy, z kościoła poczty sztandarowe, członkowie kół łowieckich i inni uczestnicy przemaszerowali do Parku Sportowo Rekreacyjnego nad małym jeziorkiem. W części oficjalnej obchodów miało miejsce oficjalne nadanie sztandaru Kołu Łowieckiemu "Dzik" i udekorowanie przyznanymi przez Polski Związek Łowiecki, odznaczeniami najbardziej zasłużonych przedstawicieli środowiska myśliwych w naszym powiecie. Na scenie z barwnym przesłaniem ekologicznym wystąpiły dzieci, następnie swoje umiejętności zaprezentowali myśliwscy sygnaliści. Plenerową biesiadę uświetniały należące do sfery kultury łowieckiej między innymi pokazy ptaków drapieżnych wykorzystywanych w sokolnictwie oraz liczne stoiska tematycznie związane z szeroko rozumianą tematyką łowiectwa i gospodarką leśną. Gości serdecznie witał gospodarz burmistrz Lidzbarka Jan Rogowski, a wśród gości nie zabrakło starosty działdowskiego Mariana Janickiego, przedstawicieli Bractwa Kurkowego z Lidzbarka, delegacji sąsiednich kół łowieckich, przedstawiciela Zarządu Okręgowego PZŁ Ciechanów, przedstawicieli Polskiego Związku Pszczelarstwa, Zakładu Usług Leśnych i sponsorów. Podczas imprezy można było skosztować wyrobów z dziczyzny pana Józefa Malinowskiego i wyrobów mleczarskich ze Spółdzielni Mleczarskiej w Lidzbarku i wyrobów piekarniczych z GS Lidzbark, zapoznać się z materiałami Centrum Edukacji Ekologicznej i Welskiego Parku Krajobrazowego.


Zobacz: Promile na drodzeoprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Tylko ciekawe informacje

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (35) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janka #1495436 | 176.221.*.* 28 wrz 2014 17:11

  "kto chce psa uderzyć znajdzie kij a jak nie znajdzie to da kopa!!!!!!"Wstyd mi za takiego radnego,który kieruje się tylko złymi emocjami-jak nie przyłozy to dzień stracony-lepiej myslę zrobic coś konkretnego,namacalnego,widocznego-czy może pan radny ujawnić czym się dla ogółu i dobra wspólnego zajmuje? poza polityką oczywiście.........

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Blue sky #1494022 | 77.253.*.* 26 wrz 2014 12:40

  jaki ten Bronek wspaniały :)))) , dlaczego zakładasz że komentarze niepochlebne bądź nie po twojej myśli pisze tylko osoba którą masz na myśli, pewnie dlatego że pozostałe są tylko twoje :))))) wybory rzuciły ci się na mózg najwyraźniej, a tak dla twojej informacji nigdzie nie startuję ;))

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Do blue sky #1494008 | 82.160.*.* 26 wrz 2014 12:21

  Jeszcze nawet dobrze nie wystartowałeś a juz głodem straszysz innych. Mściwość to cecha ludzi małych. Ja życzę ci tego chleba zawsze, choć nie klęczę co niedziela w ławkach kościelnych tak jak ty. Tak sie składa że ci o których piszesz po prostu mają dobre wykształcenie, doświadczenie, sukcesy i chęci do pracy społecznej (od Bronka po otaczającą go urzędniczą młodzież-ponad 20 milionów pozyskanych środków z UE dla miasta to nie dzieło przypadku-niestety też w tym nie pomogłeś bo po prostu nie potrafisz.) . UZUPEŁNIJ KOMPETENCJE - wiedza jak nie z praktyki to chociaż z literatury jest ogólnie dostepna. Skorzystaj a oświecenie w ciebie wstapi nie wrogość i mściwość.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Blue sky #1493963 | 77.253.*.* 26 wrz 2014 10:48

  artykuł o niebie a komentarze poniżej o chlebie, chyba bardzo się boją że niedługo im go zabraknie :))) dlatego tak trolują :)))

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mieszkaniec #1492884 | 82.160.*.* 24 wrz 2014 21:19

  To co ten pan z tym drugim panem kombinują to aż już bardzo brzydko i niski poziom. Chyba nie mają argumentów i kampanię brudną robią na burmistrza i nagonkę an porządny czlowiek jest, a tak sie gra aby do koryta. Bardzo mi się to nie podoba.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (35)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages