Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Ekologiczny spektakl i Mikołaj

2014-12-17 18:13:59 (ost. akt: 2014-12-17 18:16:26)

Autor zdjęcia: archiwum UM

W hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum w Lidzbarku odbył się spektakl teatralny Krakowskiego Biura Promocji Kultury „Tajemnice niezwykłego miasta”, zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku (Wydział Ochrony Środowiska).

Przedstawienie skierowane było do przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III szkół Podstawowych. Ruchliwe i głośne miasto okazało się przerażającym i niebezpiecznym miejscem dla dwójki naszych bohaterów - księżniczki Andżeliki i superbohatera Johna, którzy wyruszyli w niezwykłą podróż celem odnalezienia swojego ukochanego właściciela – Olka.

Zabawki wędrując przez miasto w poszukiwaniu chłopca po raz pierwszy spotkały się z ruchliwymi i hałaśliwymi ulicami. Powietrze było ciężkie od smogu i spalin, a w parku i na chodnikach zalegały góry śmieci.

Wędrowcom udało się odnaleźć Olka i dowiedzieć się jak segregować śmieci oraz właściwie zachować się na ulicy i parku tak, by okolica, w której przyszło im żyć była przyjazna, czysta i zachęcająca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na szczęście nasi bohaterowie mogli liczyć na młodych widzów - niejeden raz prosili dzieci o pomoc, aby mali widzowie mogli przyswoić sobie nowo poznane zasady właściwego zachowania.

Spektakl miał formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością. Były piosenki, barwne kostiumy oraz mnóstwo śmiechu. Pod koniec występu najmłodszych odwiedził Święty Mikołaj z zastępem Śnieżynek, które wraz z Mikołajem rozdały dzieciom słodkie upominki życząc wszystkim „Wesołych Świąt”.

Dzięki temu wydarzeniu tak ważne tematy jak segregacja odpadów, zanieczyszczenie powietrza czy też problem hałasu zostały w łatwy i przystępny sposób przekazany najmłodszym widzom.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ilowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages