środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Ferie w lidzbarskim MGOK-u

2015-02-14 16:20:36 (ost. akt: 2015-02-14 16:35:39)

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku na uczestników zajęć czekały projekcje filmowe, zajęcia artystyczne, warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, zabawy, konkursy, turnieje i wiele innych atrakcji.

W dniach 26.01 – 6.02 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury miały miejsce zajęcia organizowane w ramach ferii zimowych. Młodzież spotykała się z wieloma ciekawymi ludźmi.

Nasz Ośrodek odwiedzili: Danuta Muszyńska, która poprowadziła warsztaty robótek ręcznych. Efektem zajęć były wspaniałe obrazki wyszywane na kanwie oprawione w ramki, które można było podziwiać na wystawie podsumowującej zajęcia. Pojawili się również przedstawiciele Welskiego Parku Krajobrazowego Aronowska Alicja i Abramowski Arkadiusz, którzy pokazali dzieciom m.in. jak zbudować karmik dla ptaków.

Z dziećmi i młodzieżą spotkali się także Strażacy OSP - Paweł Siedlikowski, oraz Arkadiusz i Wojciech Kępczyńscy. Dzieci miały niepowtarzalną okazję poczuć się jak prawdziwi strażacy, mierząc hełm strażacki. Przedstawiciel Nadleśnictwa Lidzbark - Szymon Nowakowski poprowadził zajęcia dla młodzieży, a na koniec wręczył uczestnikom upominki. Ratownicy medyczni Piotr Górzyński, oraz Grzegorz Burzyński pokazali m.in. jak udzielać pierwszej pomocy, oraz postępować w trudnych sytuacjach życiowych.

W MGOK- u pojawili się także policjanci Dawid Kalisz – młodszy aspirant, oraz Arkadiusz Kalisz sierżant sztabowy. Młodzież odwiedziła także zakład pracy SE-DA, gdzie Grażyna Sobotka opowiedziała o specyfice funkcjonowania zakładu.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud włożony w przygotowanie zajęć. Poza spotkaniami z gośćmi dzieci w bardzo licznym składzie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez instruktorów Ośrodka Kultury Joannę Przyborowską, Krzysztofa Rychcika, Annę Wasielewską, Zygmunta Mężykowskiego, Justynę Jerchewicz.

Wśród atrakcji feryjnych pojawiły się: zajęcia plastyczne – orgiami, konkursy z nagrodami, malowanie odlewów gipsowych, turniej warcabowy, zajęcia plastyczno-techniczne-modowe inspiracje, makaronowa biżuteria, wykonywanie masek karnawałowych, warsztaty muzyczne, warsztaty teatralne, warsztaty fotografii analogowej.

Na zakończenie odbyła się wystawa prac wykonywanych podczas ferii, a także krótka część artystyczna, podczas której uczestnicy zaprezentowali piosenkę, oraz orkiestrę instrumentów różnych. Widzowie obejrzeli także krótką prezentację, będącą efektem zajęć teatralnych - teatr niemy.

Na zakończenie dzieci uczestniczące w zajęciach feryjnych otrzymały upominki.

Joanna Przyborowska


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages