Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Ośrodek kultury ma nową salę wystawienniczą

2015-02-23 20:23:37 (ost. akt: 2015-02-23 19:41:20)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Po blisko 20 latach ukończono ostatecznie budowę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku. Otwarciu ostatniego pomieszczenia towarzyszyło również otwarcie wystawy Grzegorza Cysewskiego - "Piękno czai się w mroku".

— Otwarcie tej sali jest symbolicznym zakończeniem trudnego procesu tworzenia tego budynku. Obiekt powstawał w trudnych warunkach, przy zmieniających się oczekiwaniach i wymogach funkcjonalnych. Dlatego z satysfakcją możemy stwierdzić, że mieliśmy na co czekać — mówił podczas uroczystości pracownik MGOK Zygmunt Mężykowski. — Obiekt jest imponujący i spełnia swoje zadanie. Serdecznie dziękuję panu Tadeuszowi Modzelewskiemu (dop. red. ówczesny burmistrz Lidzbarka) za pomysł dobudowy budynku do istniejącego kina Albatros.

Ówczesny burmistrz Lidzbarka przypomniał historię i proces powstawania ośrodka.
— Pierwsza łopata pod ten budynek została wbita w 1997 roku. Do końca roku 1998 doprowadziliśmy budynek do stanu surowego. Następny burmistrz Jan Rogowski zabezpieczył obiekt przed złymi skutkami pogody. Podczas kadencji Piotra Kramkowskiego zostały wstawione okna oraz wykonano wiele innych prac. Inwestycja zaczęła nabierać tempa podczas kolejnych kadencji burmistrza Rogowskiego. Budowę zakończył obecny burmistrz Maciej Siatrek — przypominał o historii inwestycji Tadeusz Modzelewski.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali panowie: burmistrz Maciej Sitarek, Tadeusz Modzelewski i wykonawca Adam Wachocki.

— Mam niewątpliwie wielką przyjemność gościć zebranych Państwa i oddać w Państwa ręce , w ręce naszych mieszkańców ten piękny budynek. Oddajemy cały, gotowy budynek domu kultury na państwa pomysły i gotowy, aby przyjąć i obdarzyć Państwa rozrywką, przedstawić kulturę twórców z naszej gminy. Dziękuję wszystkim, którzy przyłożyli rękę do powstania obiektu — mówił burmistrz Maciej Sitarek.

Otwarciu nowej sali wystawowej w Galerii Nowa Przestrzeń "Piętro wyżej" towarzyszył koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Lidzbarka pod batutą Grzegorza Orłowskiego oraz otwarta została wystawa prac Grega von Seduce - „Piękno czai się w mroku” (można ja oglądać do 20 marca).

Wystawa miała dość niecodziennie otwarcie. Autor prac Grzegorz Cysewski symbolicznie przeciął piłą mechaniczną belę drewna zapraszając do zwiedzania wystawy:
— Swoje prace robię od wielu lat. Każda z nich wymaga dużo pracy. Dziękuję za to, że moja wystawa jest pierwszą w tej sali. W wielu miejscach pokazywałem swoje prace. Takich wrażeń jak tutaj z orkiestrą nigdy nie miałem. — powiedział Grzegorz Cysewski. — Są to prace, jak sam określam, że są to przedmioty, które sam bym chciał mieć. Częściowo do nich wykorzystuje rzeczy już istniejące. Tak jak tłoki od forda v8.

Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages