środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Tydzień Bezpiecznego Internetu w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Lidzbarku

2015-02-23 21:17:41 (ost. akt: 2015-02-23 21:21:00)

Autor zdjęcia: Edyta Marszak

W miniony piątek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku zakończyła się akcja Tydzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku wraz z nauczycielami.

Dzięki pani dyrektor Marii Tonkowicz w akcji wzięły udział wszystkie klasy I-III. Uczniowie biorący udział w zajęciach poznawali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzieci z klas I na podstawie kreskówki „Owce w sieci” dowiadywały się jak unikać zagrożeń, gdzie szukać pomocy i jak należy się zachowywać będąc członkiem internetowej społeczności.

Uczniowie klas II uczyli się mądrego i bezpiecznego wykorzystywania Internetu, mówiliśmy także o zagrożeniach jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z internetowej sieci. Na zajęciach z uczniami klas III poruszaliśmy m.in. problematykę szkodliwych treści , niebezpiecznych kontaktów oraz zagadnień związanych z ochroną danych osobowych i wizerunku. W zajęciach brały udział również starsze klasy szkoły podstawowej.

Ważnym aspektem wszystkich zajęć było uświadomienie dzieciom, że krzywda doznana w wirtualnym świecie może tak samo boleć, jak krzywda w świecie realnym. Chociaż Internet daje złudzenie anonimowości, ponoszą odpowiedzialność za swoje zachowanie w sieci.

Tydzień Bezpiecznego Internetu został zorganizowany w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest na całym świecie na początku lutego. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami w tym roku są także Microsoft i Facebook. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

Edyta Marszak
Kustosz w MGBP w Lidzbarku


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages