środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Muzycy w Batiku – wystawa w Galerii „Nowa Przestrzeń” w Lidzbarku

2015-03-05 16:21:32 (ost. akt: 2015-03-05 16:06:28)

Autor zdjęcia: Zygmunt Mężykowski

W Galerii „Nowa Przestrzeń” na I piętrze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku można zobaczyć wystawę „Muzycy w Batiku”. Zapraszamy do zwiedzania wystawy w godz. 9.00-19.00 od poniedziałku do piątku do 20 marca.


W sobotę, 21 lutego, w Galerii „Nowa Przestrzeń” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbył się wernisaż wystawy „Muzycy w Batiku”.

Zebranych na sali gości przywitał Zygmunt Mężykowski zapraszając na część artystyczną, w której wystąpiła Joanna Przyborowska z piosenką "Życia mała garść".

Prezentowane na wystawie prace powstały podczas zajęć w Pracowni "Mamut" działającej w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.

Grupa osób zaangażowanych w pracę pracowni pod opieką instruktora plastyki z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu Tomasza Jakubowskiego zajmuje się specyficznym rodzajem sztuki, jakim jest batik, czyli oryginalny sposób wytwarzania barwnych tkanin przy pomocy wosku oraz wielokrotnego nakładania barwników do tkanin.

„Muzycy w batiku” to wystawa ukazująca portrety wielkich postaci różnych gatunków muzyki, ale przede wszystkim pokazująca pracę grupy artystycznej uczęszczającej na zajęcia.
Poprzez prace plastyczne prezentowani są ludzie tworzący zgrany zespół zarażający wspaniałą atmosferą i pasją do batiku, innych dziedzin sztuki oraz wszelkich przejawów kultury.
Kolekcja prac gościła dotychczas w Przasnyszu, Lublinie, Warszawie, Serocku, Chorzelach, Ciechanowie, Mławie i Żurominie.

Wystawa w lidzbarskim Ośrodku Kultury jest już trzynastą z kolei prezentacją kolekcji w dziewiątym mieście.
Dodatkowo
prace powstałe w pracowni w latach 2012-2014 doczekały się wydania w 2014 roku albumu obejmującego 94 prace. Publikacja finansowana przez Miasto Przasnysz jest obecnie rozsyłana do różnych instytucji w Polsce i za granicą m.in. trafiła już do Niemiec, Bośni i Hercegowiny oraz na Węgry.

MGOK Lidzbark
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages