Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Zwyciężyła Dominika przed Anitą i Julią

2015-03-16 10:03:59 (ost. akt: 2015-03-16 11:00:56)

Autor zdjęcia: Anna Barbara Czuraj-Struzik

W Liceum Ogólnokształcącym w Lidzbarku odbył się dziesiąty, a więc już jubileuszowy konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział blisko 30 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu działdowskiego.

Czytaj e-wydanie Do konkursu przystąpili uczniowie: ZS nr 2 w Działdowie, LO w Rybnie, ZS w Malinowie, LO w Lidzbarku, Gimnazjum nr 1 w Działdowie, Gimnazjum w Rybnie, Gimnazjum w Lidzbarku, Gimnazjum w Gródkach, Gimnazjum w Narzymiu.

Czytaj e-wydanie Uczestnicy w tym roku dobierali repertuar pod hasłem „Szczęście” w szerokim rozumieniu tego pojęcia.

Zmagania młodych recytatorów trwały blisko dwie godziny. Prezentacje oceniało jury w składzie: Anna Wasielewska instruktor z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, Edyta Marszak pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki w Lidzbarku oraz Karol Afeltowicz, znany w Europie akwerelista, obecnie mieszkający w Lidzbarku.

Wśród wierszy dominowała poezja Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza oraz Juliana Tuwima.
Warto nadmienić, że organizatorem konkursu im K. K Baczyńskiego już od dziesięciu lat jest dyrektor tej placówki Dorota Sadowska oraz nauczyciele języka polskiego.

Nagrody i wyrożnienia
Jury stwierdziło, że poziom tegorocznego konkursu był wysoki. Niemal każdy z recytatorów zasługiwał na nagrodę. Ostatecznie, po intensywnej dyskusji, nagrody i wyróżnienia zostały przyznane siedmiu uczestniczkom.

I miejsce otrzymała Dominika Głowacka z LO w Lidzbarku, o której jury powiedziało, że poezję i umiejętność recytacji nosi w sercu.
II miejsce przyznano Anicie Chojnackiej z ZS w Malinowie, za pełną napięcia interpretację utworu Wisławy Szymborskiej pt; Nienawiść.
III miejsce wywalczyła młodziutka Julia Sadowska z Gimnazjum w Lidzbarku, która ujęła jury wrażliwością i szczerością przekazu lirycznego.
Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Kowalewska z Gimnazjum w Rybnie, Weronika Lipowska oraz Izabela Gujalska z ZS nr 2 w Działdowie oraz Wiktoria Osiecka z Gimnazjum w Narzymiu.

Uczestnicy konkursu
ZS nr2 w Działdowie – Weronika Lipowska, Kinga Chorostowska, Izabela Gujalska,
ZS Malinowo – Katarzyna Dreszler, Anita Chojnacka, LO w Rybnie –Agata Wysocka, Karolina Rynkowska, Zuzanna Stepnowska, LO w Lidzbarku – Dominika Głowacka, Adrianna Skrzyńska, Aleksandra Powałka, Gimnazjum w Lidzbarku –Wiktoria Igielska,Katarzyna Mierzyńska, Julia Sadowska, Gimnazjum w Rybnie – Klaudia Kowalewska, Aleksandra Ćwiek, Mikołaj Malinowski, Kacper Kowalewski,Gimnazjum w Gródkach – Magdalena Jabłońska, Milena Tułodziecka, Dominika Blaszkowska, Gimnazjum nr 1 w Działdowie – Wiktoria Łozińska, Katarzyna Klocek, Weronika Klonowska, Gimnazjum w Narzymiu – Magdalena Ciesińska, Wiktoria Osiecka, Michalina Kopańska

Karol Afeltowicz, akwarelista, urodził się we Włocławku w 1951 roku. Z zawodu trener lekkiej atletyki i nauczyciel sportu. Studia AWF ukończył w Warszawie. W 1988 roku wyjechał z rodziną do Berlina. Przełomem w jego życiu był ciężki wypadek, po którym nie powrócił już do zawodu. Od 2000 roku zaczął interesować się malarstwem i pobierać prywatne lekcje w Berlinie u prof. J. Schulza. Od 2002 roku aktywnie wystawia swoje akwarele na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Ma na swoim koncie ponad 60 wystaw w Niemczech i Polsce. W swoim dorobku artystycznym ma wiele obrazów, które zdobią zbiory prywatne w wielu krajach świata. Jego zainteresowania malarskie są w ścisłym związku z jego podróżami, szczególnie po Toskanii i Prowensji. Do ulubionych należą motywy związane z Berlinem i Lidzbarkiem Welskim oraz okolicami tych miast.Najbliższą wystawę artysty będziemy mogli obejrzeć we wrześniu w Olsztynie.

Anna Barbara Czuraj-Struzik
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages