LKS Wel Lidzbark – GKS Stawiguda 2:1

2015-04-01 17:12:40(ost. akt: 2015-04-01 20:39:35)

Autor zdjęcia: Biuro ds. Promocji i Turystyki

W sobotę (28 marca) rozpoczęła się runda rewanżowa V Ligowych rozgrywek piłki nożnej. Drużyna LKS Wel Lidzbark udała się na swój mecz do Stawigudy.

Miejscowy GKS to wicelider rozgrywek i bardzo silna drużyna. Pomimo tego, nasi piłkarze wyszli na boisko bardzo skoncentrowani i od pierwszych minut grali bardzo dobrze i ambitnie. Efektem takiej gry było zdobycie bramki już w 15. minucie meczu przez Damiana Kalisza, który wykończył akcję Patryka Szrajdera. W 30. minucie Wel traci bramkę. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i zawodnik gospodarzy, Łukasz Gorgol, uderza piłkę głową w samo okienko bramki nie dając szans naszemu bramkarzowi. W tym meczu naszej bramki strzegł Robert Grabowski. Był to debiut tego utalentowanego juniora w oficjalnym meczu seniorskiej drużyny LKS Wel Lidzbark. Zwycięska bramka dla naszej drużyny pada w 80 minucie spotkania. Paweł Wiśniewski wykorzystując podanie Krzysztofa Pieckowskiego zdecydował się na strzał z przewrotki i po “lobnięciu” bramkarza piłka wpada do bramki. Zwycięstwo w tym meczu mogło być bardziej okazałe, a o wielkim pechu może mówić rozgrywający bardzo dobry mecz Patryk Godziszewski, który trzykrotnie obijał bramkę rywali trafiając w słupki i poprzeczki. Zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej z tak silnym rywalem to dobry prognostyk na dalszą część rozgrywek. Gratulacje dla całej drużyny!

LKS Wel Lidzbark wystąpił w składzie: Robert Grabowski; Adrian Falkowski (46’ Piotr Figurski); Sławomir Łożyński; Krzysztof Pieckowski; Dominik Strungowski (K); Patryk Szrajder (87’ Filip Pawelski); Rafał Puczyński; Paweł Wiśniewski; Bartosz Urbański (46’ Jakub Strungowski); Patryk Godziszewski (80’ Sebastian Kochański); Damian Kalisz.

Do dyspozycji trenera na ławce pozostali jeszcze: Adrian Gajewski; Marcin Marchelek; Mateusz Dobucki.