Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

W Lidzbarku podczas koncertu charytatywnego dla Kajtka zebrano ponad 1 tys. zł

2015-04-06 09:51:05 (ost. akt: 2015-04-06 10:07:47)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

"Pomóżmy Kajtkowi" to hasło koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Działdowie i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku na rzecz chorego chłopca Kajtka Skwary, podopiecznego Fundacji "Przyszłość Dla Dzieci".

W życiu różnie się układa i "choć droga jest prosta, tak łatwo zgubić cel", śpiewała rozpoczynając koncert Marta Wiadrowska w piosence "W bieli skrzydeł anioła" z repertuaru Sary McLachlan.

Organizatorzy koncertu z pewnością, nie zagubili się, gdyż cel, który im przyświecał tego dnia, był szczytny. Na leczenie poparzonego chłopca konieczne są duże środki finansowe, dlatego każdy kto mógł, wspierał akcję wrzucając do puszek wolontariuszy dobrowolną kwotę.

W dalszej części artystycznej wystąpił Paweł Klejnowski z piosenką oraz Piotr Piotrowicz z utworem "Kąpiesz się nie dla mnie" otwierając część kabaretową grupy teatralnej "SPEKTRUM".

Pod opieką instruktorki Anny Wasielewskiej młodzi aktorzy przygotowali skecze kabaretu Hrabi "Molestowanie w pracy", "Rodzina Draculi", "Anomalia i Walerian" oraz "Mąż bardziej ciapa", w którym udział wziął zaproszony z widowni wicestarosta Marian Brandt.

Wśród śpiewających charytatywnie wokalistek MGOK znalazły się Bianka Golian z utworem "Kobieta i mężczyzna" z repertuaru piosenki francuskiej, Joanna Przyborowska z piosenką "O niebo lepiej" oraz Lidia Shabbazyan z utworem w oryginalnej wersji anglojęzycznej "Freedom".

Na lidzbarskiej scenie po raz pierwszy wystąpił zespół "Dlaczego nie" z Działdowa.

W imieniu pani Lidii, mamy Kajtka, wystąpił na scenie Piotr Utrata dziękując wszystkim ludziom dobrej woli, za wsparcie nie tylko finansowe całej akcji charytatywnej.

Przedstawił także niespodziankę imprezy, którą był podarunek ze Szkoły Muzycznej w Działdowie w postaci 6 gitar i mikrofonów dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Mario" z Lidzbarka oraz występ gitarzysty akustycznego fingerstyle Piotra Krępecia,inicjatora i dyrektora Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego.
Artysta podarował do licytacji dwie swoje płyty "In substance", a dochód z nich przeznaczył na rzecz Kajtka Skwary.
Na zakończenie spotkania zagrał zespół "Zielone Ludki" z Działdowa, półfinalista programu "MUST BE THE MUSIC".

Przez czas trwania imprezy zebrano kwotę 1045,40 zł, którą wpłacono dla Kajtka na konto Fundacji "Przyszłość Dla Dzieci".
Sponsorami baneru, przedstawiającego wizerunek chłopca był Radosław Watemborski, właściciel "ROY" Firmy Produkcyjno-Usługowo-Handlowej z Lidzbarka oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku. Baner po zakończeniu koncertu podarowano mamie Kajtka.

Jak możesz pomóc:
Fundacja "Przyszłość dla Dzieci". Przekaż 1 proc. podatku, KRS 0000148747 z dopiskiem "Kajtek Skwara". 
Subkonto, na które można dokonywać wpłat na leczenie i rehabilitację chłopca: 21 1240 1590 1111 0010 2531 7517 z dopiskiem "Kajtek Skwara".MGOK Lidzbark

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages