Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Obchody Dnia Ziemi w SP w Kiełpinach

2015-04-23 21:05:02 (ost. akt: 2015-04-23 20:55:15)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Kiełpinach obchodzono Dzień Ziemi. Program tego dnia przygotowały Dorota Waleśkiewicz oraz Edyta Zakrzewska.

Na początku uczennice klasy VI odczytały kilka ciekawych i interesujących informacji o Ziemi, a następnie uczniowie klasy I zaśpiewali piosenkę „Moja planeta”. Kolejnym punktem programu było odczytanie hasłem, co musimy robić, aby ratować Ziemię. Przewodniczący poszczególnych klas, pani dyrektor oraz pani sekretarka rozwijali karteczki umieszczone na podświetlanym globusie i wszyscy głośno je odczytywali. Było to bardzo ciekawe i pouczające zadanie. Dla uczniów całej szkoły zostały również zorganizowane konkursy: plastyczny pod hasłem „Mój eko świat” oraz test wiedzy przyrodniczej. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodkie nagrody pocieszenia.

W poszczególnych konkursach zwyciężyli:

konkurs plastyczny „Mój eko świat”:
klasy 0-III
I miejsce Nikola Wielgoszyńska kl. I; II miejsce Amelia Gurzyńska kl. I; III miejsce Karolina Truszczyńska kl. I i Andżelika Nadolska kl. III
klasy IV-VI
I miejsce Agata Truszczyńska kl. VI, II miejsce Olga Szczepańska kl. V; III miejsce Mateusz Truszczyński kl.VI

test wiedzy przyrodniczej:
klasa I
I miejsce Michał Ciesielski; II miejsce Nadia Rynkiewicz; III miejsce Amelia Gurzyńska
klasa III
I miejsce Andżelika Nadolska; II miejsce Szymon Jaroszewski; III miejsce Maja Rakoczy
klasy IV-VI
I miejsce w kl. IV Cezary Lewandowski; I miejsce w kl. V Krystian Stankowski; I miejsce w kl. VI Angelika Grzywacz

Głównym celem tych konkursów było zdobycie wiedzy w zakresie ochrony środowiska oraz pokazanie, że szanując zieleń możemy jeść zdrowe, pyszne owoce i warzywa. Oprócz tego wszyscy uczniowie otrzymali jabłko z karteczką, na której mogli odczytać m.in.: że „Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi...”.

Następnie głos zabrała dyrektor Gabriela Marcinkowska podziękowała nauczycielom za przygotowanie obchodów Dnia Ziemi.

Na apelu dyrektor wyraziła również słowa wdzięczności i wręczyła nagrody dyrektora szkoły nauczycielom, którzy przyczynili się do otrzymania przez naszą szkołę tytułu „Nowoczesnej edukacji wczesnoszkolnej”. Były to panie Irena Machujska i Dorota Waleśkiewicz.

Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi społeczność szkolna obejrzała film pt. „Był sobie Komos – Ziemia”. Nie był to jednak koniec atrakcji. Po zakończeniu apelu uczniowie klas III-VI pojechali na wycieczkę do Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Na początku zostało zorganizowane ognisko z kiełbaskami, a następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach w terenie na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej do „Dębu Rzeczypospolitej”.
Przewodnikiem grupy był Tomasz Górny, który ciekawie opowiadał o bogactwach przyrodniczych parku. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i z zainteresowaniem słuchali ciekawostek, a później chętnie odpowiadali na pytania.

Uczniowie wyrażając swoją wdzięczność za udział w ciekawych i atrakcyjnych zajęciach wręczyli panu Tomaszowi podziękowanie. Tym miłym akcentem pobyt w parku został zakończony. Pogoda była super, więc wycieczka była bardzo udana, a dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

SP Kiełpiny
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages