Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Obchody Dnia Ziemi i Dnia Europy

2015-05-15 22:09:32 (ost. akt: 2015-05-15 22:10:53)

Autor zdjęcia: Biuro ds. Promocji i Turystyki

W Gimnazjum w Lidzbarku obchodzono Dzień Europy i Dzień Ziemi. Młodzież miała możliwość przypomnienia sobie informacji o Unii Europejskiej, zdobycia nowej wiedzy o Polsce i krajach UE.

Uroczystość rozpoczął chór szkolny piosenką Krzysztofa Krawczyka"Europo witaj nam". uczniowie obejrzeli także film pn "Polska w UE".
Potem odtworzony został film „ Polska w UE”
Prowadzące apel uczennice klas II, Natalia Wardowska i Aleksandra Zielińska, omówiły korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz jej najważniejsze symbole: flagę, paszport i hymn. Wysłuchano muzycznej aranżacji „ Ody do radości” z symfonii Ludwiga Beethovena. Następnie odbyła się prezentacja zdjęć i filmików ze sławnymi miejscami w Londynie, a także strojów Londyńczyków, Szkotów, Irlandczyków.
Potem uczniowie odegrali skecz na wzór Kabaretu Moralnego Niepokoju „ Polacy w Londynie”.
- Kolejnym krajem Unii Europejskiej, w którym naszych rodaków jest najwięcej są Niemcy - kontynuowała prowadząca.

Po przybliżeniu kilku krajów Unii, w myśl przysłowia „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” młodzież przedstawiła zabawną scenkę o polskich górach przy piosence Zakopower „Boso”, a następnie obejrzała film „Polandia”.
Mówiąc o naszym kraju- kontynuowała Natalia Wardowska – nie możemy zapomnieć o polskiej kuchni. Podstawowe składniki wykorzystane w polskiej kuchni- przypominała- to kiszona kapusta, buraki, ogórki kiszone i korniszony, śmietana, kalarepa, grzyby i różne gatunki kiełbas. Potrawy zawdzięczają swój smak odpowiednio dobranym przyprawom, takim jak: majeranek, koperek, kminek, pietruszka i pieprz. Wśród słodkości królują u nas domowe ciasta i ciasteczka. Z pewnością możemy być dumni z faktu, że jesteśmy Polakami.

Czy Polacy są dumni ze swojego narodu? Według badań dumę z bycia Polakiem deklaruje 60 % badanych. Najbardziej jesteśmy dumni, gdy wygrywają nasi sportowcy. Ale cenimy również naszą gościnność, patriotyzm, polską kuchnie i pracowitość. Uczniowie mieli za zadanie zastanowić się za co każdy z nich ceni nasz kraj.

Apel z okazji Dnia Ziemi przygotowały uczennice Julia Szczawińska i Zuzanna Ćwiklińska.

Podczas apelu odbyła się prelekcja pn. „Bilans wody w naszym rejonie” prowadzona przez pana Arkadiusza Abramowskiego z Welskiego Parku Krajobrazowego oraz prezentacja piękna krajobrazów Polski zamieszczona na serwisie Buzzfeed.
Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami i mieszkamy w takim pięknym kraju.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: lidzbarkpl

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages