Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Goście z Ukrainy w Welskim Parku Krajobrazowym

2015-05-15 22:13:00 (ost. akt: 2015-05-15 22:14:00)

Autor zdjęcia: Biuro ds. Promocji i Turystyki

Z okazji 25. rocznicy utworzenia w Polsce samorządu terytorialnego Województwo Warmińsko-Mazurskie odwiedziła delegacja z partnerskiego obwodu rówieńskiego na Ukrainie.

Jednym z punktów programu były odwiedziny w Welskim Parku Krajobrazowym. Specjaliści z zakresu ochrony środowiska z Ukrainy mieli okazję zapoznać się z tą formą ochrony przyrody i rolą dla społeczeństwa lokalnego .

Podczas części wykładowej, oprócz zaprezentowania walorów przyrodniczo-krajobrazowych, przybliżona została struktura i organizacja działania Parku oraz współpraca z zagranicą. Dodatkowo zaprezentowane zostały dwie ekspozycje muzealne: przyrody i etnograficzna oraz krótka ścieżka dydaktyczna „Dziuplaki”. Welski Park Krajobrazowy kładzie nacisk na współpracę z jednostkami samorządowymi dlatego kolejnym punktem wizyty było spotkanie z Burmistrzem Lidzbarka Maciejem Sitarkiem. Spotkanie odbyło się na promenadzie nad Jeziorem Lidzbarskim w sąsiedztwie wiaty, która jest jednym z elementów infrastruktury turystycznej zbudowanej w ramach projektu „Ochrona cennych zasobów przyrodniczych na terenie parków krajobrazowych Pomorza, Kujaw, Warmii i Mazur przed nadmierną i niekontrolowaną presją turystów”. Ten sam projekt objął również ścieżkę „Kurhany – Gródki”, którą po krótkiej przerwie obiadowej delegacja miała okazję zwiedzić.

W ramach wizyty delegacja z Ukrainy poznała model funkcjonowania parków krajobrazowych w Polsce oraz współpracę z samorządami terytorialnymi. Welski Park Krajobrazowy z radością przyjął gości i podzielił się swoimi doświadczeniami. Liczymy także na dalszą współpracę i zawiązanie partnerstwa.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: lidzbarkpl

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ANALIZA: 21% przewagi #1736009 | 164.127.*.* 17 maj 2015 10:40

    Jest mi przykro gdy znajomy powiedział mi, że w rodzinnym miasteczku przeważają bronkobusy tak jak w Lemingradzie. Chyba tam jest tak dobrze skoro ludzie głosują przeciwko zmianom i nie widzą gniewu i zbliżającego się buntu narodu? ) Po '89 roku moje analizy tylko dwa razy nieznacznie nie trafiły. Teraz w II turze wychodzi mi aż 21% przewagi AD. W piątek podam co wynika z mojej analizy. Te wszystkie podawane tzw sondaże wypadają gorzej od metody dużego palca.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages