Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Lidzbark na Festiwalu Cittaslow

2015-05-15 22:16:48 (ost. akt: 2015-05-16 08:28:23)

Autor zdjęcia: Biuro ds. Promocji i Turystyki

W Gołdapi odbył się 6. Festiwal Cittaslow. Lidzbark jako miasto pretendujące zaprezentowało się podczas festiwalu po raz pierwszy, w szczególności promując produkty lokalne, rzemiosło i turystykę.

Pracownicy Urzędu promowali produkty spożywcze tj. wyroby wędliniarskie, piekarniczo-ciastkarskie i mleczne. Sponsorami tych wyrobów były firmy: Spółdzielnia Mleczarska, Kamińscy R.S.M. Masarnia, Piekarnia GS „SCh”, Piekarnia Szynaka oraz Ośrodek Wczasowy Pod Lipami. Dzięki temu nasze stoisko było jednym z najbardziej obleganych podczas całego festiwalu.
Idea Cittaslow powstała 16 lat temu we Włoszech. Jej celem jest popularyzacja spokojnego życia w miastach do 50 tysięcy mieszkańców, które nie posiadają rozwiniętego przemysłu. Festiwal Cittaslow był prezentacją dorobku i potencjału miejscowości skupionych w Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, których najliczniejsza grupa znajduje się w regionie warmińsko-mazurskim. Są to: Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec Reszelski, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Pasym, Reszel i Ryn.
– Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie naszego stoiska. Dzięki ich pomocy, Lidzbark zajął 3 miejsce – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.
Warto zaznaczyć, że Lidzbark wystawił stoisko z wydawnictwami promocyjnymi, które ma w swojej ofercie punkt Informacji Turystycznej oraz z ofertą ośrodków wczasowych, hoteli, parków krajobrazowych i nadleśnictwa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: lidzbarkpl

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. fakty #1737099 | 83.18.*.* 19 maj 2015 08:11

  - Zarząd województwa dostrzegł i docenił potencjał współpracy sieci miast Cittaslow – powiedział, otwierając konferencję, marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Znalazło to odzwierciedlenie w zapisach zaktualizowanej strategii rozwoju województwa do roku 2025, a w konsekwencji w decyzji o specjalnym wsparciu w ramach nowego RPO dla przedsięwzięć realizowanych przez miasta należące do sieci, m.in. poprzez przyznanie im preferencji w procedurze konkursowej. czytaj na: http://portal.warmia.mazury.pl/pl/rozwoj -regionu/3870-miasta-cittaslow-o-fundusz ach-unijnych

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Cittaslow #1736211 | 82.160.*.* 17 maj 2015 17:49

  Czyli miasta gdzie nic się nie dzieje i nie ma perspektyw. Skoro mamy 3 miejsce to faktycznie szczyt marazmu i beznadziei. Bo sama przynależność nic nie daje, poza przynależnością do grona popularyzatorów spokojnego trybu życia. Senne miasteczka prowincjonalna nuda i dziwny burmistrz... biedak co ma 250 000 kredytu i straty przez cały rok. Więc za czyje pieniądze zrobił kampanię?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dorota #1735853 | 91.227.*.* 16 maj 2015 22:01

  Jestem pod wrażeniem. Gratulacje! Maskotka -strzał w dziesiątkę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Zybi #1735550 | 89.73.*.* 16 maj 2015 12:19

  Jak zwykle będą to pieniądze wyrzucone w błoto a z promocji wyjdzie kupa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages