Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

X Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne

2015-05-17 11:08:52 (ost. akt: 2015-05-17 11:10:54)

Autor zdjęcia: Biuro ds. Promocji i Turystyki

W dniach 8-9 maja odbyły się X Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne pod hasłem „Wszystkie Barwy Ziemi” w Świeciu nad Osą.

Organizatorem i współorganizatorem wyjazdu uczestników szkół Gminy Lidzbark na warsztaty była Szkoła Podstawowa w Bryńsku oraz Hufiec ZHP w Lidzbarku.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie z terenu gminy Lidzbark oraz powiatu grudziądzkiego. Szkoły Gminy Lidzbark reprezentowało 36 uczestników.

Na warsztatach spotkali się uczestnicy biorący udział w quizie ekologicznym szkół podstawowych i gimnazjów oraz w konkursie plastycznym i fotograficznym. Uczestnicy pogłębiali wiedzę ekologiczną poprzez różne formy edukacji i bezpośredni kontakt z przyrodą, kształtując właściwe postawy do środowiska naturalnego.

Ważnym elementem warsztatów była integracja młodzieży szkół uczestniczących w zajęciach oraz promocja gminy Lidzbark w powiecie grudziądzkim.

Laureaci konkursów oraz pozostali uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody za wkład i poświęcenie czasu w celu szerzenia wiedzy przyrodniczej. Stanowi to potwierdzenie, że uczniowie interesują się tematyką przyrodniczą, co więcej, realizują swoje pasje w tym zakresie.

Wyjazd na warsztaty był możliwy dzięki sfinansowaniu dowozu przez burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka. Nagrody książkowe i rzeczowe zostały przekazane przez Nadleśnictwo Lidzbark oraz Ekologiczny Związek Gmin „Działdowszczyzna”.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: lidzbarkpl

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages