Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

2015-06-13 18:48:16 (ost. akt: 2015-06-13 18:50:56)

Autor zdjęcia: Edyta Marszak

8 czerwca uroczystym spotkaniem, w Urzędzie Miasta i Gminy, z Burmistrzem Maciejem Sitarkiem i zastępcą Januszem Bieleckim, zakończyliśmy XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Cała Polska czyta w bibliotekach”.

Tydzień czytania to największe doroczne święto czytania w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta dzieciom i ma w Lidzbarku już swą długoletnią tradycję. Spotkanie z władzami miasta było ogromnym przeżyciem dla przedszkolaków, które pierwszy raz gościły w tak niezwykłym miejscu. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książek „Pan Kuleczka” i „Misiostwo świata”.

Za pięknie przeczytane opowiadania zaśpiewały piosenki. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie gabinetu burmistrza oraz oglądanie kroniki miasta. Był także słodki poczęstunek. Na pewno dzieci na długo zapamiętają to wyjątkowe spotkanie. XIV OTCD rozpoczęliśmy 30 maja o godzinie 19.00 w Bibliotece Miejskiej wspólnym przeczytaniem wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” podczas ogólnopolskiego wydarzenia „Noc Bibliotek – I wydanie krajowe”. Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznego Tygodnia Czytania spotkania z książką odbywały się w Bibliotece Miejskiej. W akcji wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku, które słuchały bajek czytanych przez dorosłych oraz oglądały bajkę „Sekret Eleonory” . Do obchodów XIV Tygodniu Czytania Dzieciom przyłączyli się również : Agnieszka Bartkowska, Aneta Cichocka, Beata Czepek, Marta Gmyr, Monika Grotkowska, Anna Sarnowska, Sylwia Stumska, Anna Wasielewska, Katarzyna Witkowska. Wszystkie spotkania były wyjątkowe i dawały radość przebywania z książką, z książką czytaną na głos przez dorosłych, którzy rozumieją potrzebę rozbudzania pasji czytania w dzieciach.

Edyta Marszak, MGBP w Lidzbarku


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages