Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Festyn Rodzinny w Wąpiersku

2015-06-18 11:36:53 (ost. akt: 2015-06-18 11:38:16)

Autor zdjęcia: Biuro ds. Promocji i Turystyki

14 czerwca nad jeziorem w Wąpiersku odbył się Festyn Rodzinny. Wydarzenie organizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką Wąpierska, jest wyjątkową okazją do krzewienia wartości jakie płyną z pojęcia rodziny: bezpieczeństwa, odpowiedzialności, zaufania, zdrowia i miłości.

Dzięki wielu atrakcjom, występowi zespołu ludowego ze Skurpia, programowi artystycznemu Seniorów z Lidzbarka „Pogodna Jesień” oraz pokazowi zumby, festyn stał się okazją do wspólnego świętowania nie tylko dla najmłodszych, ale i całych rodzin, nawet dla babć i dziadków. Impreza zgromadziła wielu mieszkańców Wąpierska, Jelenia, Kotów a także Lidzbarka. Sołtys Wąpierska, Hanna Krezymon powitała przybyłych gości i mieszkańców Wąpierska. Wśród nich był burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, który obiecał, że Wąpiersk w najbliższym czasie doczeka się upragnionego wozu strażackiego dla OSP Wąpiersk. Na piknik przybyli również: wiceburmistrz Janusz Bielecki, radny Rady Miejskiej Tadeusz Kosman, ks. proboszcz parafii Wąpiersk Piotr Sacha, radny Rady Powiatu działdowskiego Paweł Mostowicz, Tomasz Poniewski – koordynator i opiekun Wąpierska z ramienia gminy oraz inni ważni goście.
Na uczestników czekały liczne atrakcje, takie jak gry, zabawy, konkursy, konkurencje sportowe. Niespodzianką przygotowaną przez Konrada Kaczorowskiego z Jelenia była „wizyta” kucyka, który cieszył się powodzeniem wśród najmłodszych. Można było również usiąść i posilić się przepyszną grillowaną kiełbaską, kaszanką czy domową zupą grochową lub pysznym ciastem przy dźwiękach muzyki, o którą zadbali pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Lidzbarku.
Każde z dzieci biorących udział w festynie otrzymało prezent. Podobnie dorośli, którzy licznie uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach poprowadzonych przez panie z MDK. Gościom sprzyjała piękna pogoda, którą ksiądz proboszcz zamówił „u góry”.
Dzięki sponsorom: barowi „Chata” (słodycze dla dzieci), panu Kraszewskiemu – sołtysowi wsi Koty(drobne upominki dla dzieci), ogromnemu zaangażowaniu Rady Sołeckiej i pani Sołtys impreza udała się znakomicie i pozwoliła miło spędzić niedzielne popołudnie.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: lidzbarkpl

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. informator #1761551 | 83.28.*.* 24 cze 2015 09:30

  Chętne osoby na stanowisko dyrektora szkoły zapraszam do konkursu na dyrektora SP Lidzbark szczegóły www.bip.umig.lidzbark.pl/?a=2578

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wątpie w wąpiersk #1760278 | 85.202.*.* 22 cze 2015 17:38

  no helo i tak przy ciasteczkach było do końca ?, bez mamrotów itp ?,tośta się wynudzili jak na wizycie u teściowej

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages