Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

II Festyn Rodzinny „Bawmy się razem” w Kiełpinach. Jak na Festyn to tylko do Kiełpin...

2015-07-05 15:50:51 (ost. akt: 2015-07-05 12:54:46)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Na boisku przy Szkole Podstawowej w Kiełpinach odbył się festyn rodzinny, który licznie uczestniczyła społeczność okolicznych miejscowości. Festyn odbył się po raz drugi i cieszył się dużym zainteresowaniem.

Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe OPOKA w Kiełpinach. Prezes Stowarzyszenia OPOKA pani Danuta Ciesielska powitała przybyłych gości oraz życzyły udanej zabawy. W ramach festynu przybyli mogli obejrzeć m.in. występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Kiełpinach. Nie mogło zabraknąć piosenek i wierszyków w wykonaniu uczniów kl. 0-III oraz pokazu sprawnościowego i tańca z pomponami.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz artystyczny uczniów kl. V i VI, którzy naśladowali znanych wykonawców. Na wyróżnienie zasłużył wokalny występ Krzysztofa Malinowskiego z kl. IV, który zaśpiewał piosenkę Grzegorza Hyżego „Pusty dom”. Wszystkie występy nagrodzono gromkimi brawami. Uczestnicy mogli też zmierzyć ciśnienie oraz obejrzeć pokaz pomocy przedmedycznej w wykonaniu pielęgniarki Aldony Kordalskiej. Pielęgniarka przy swoim stoisku chętnie udzielała pomocy potrzebującym oraz porad w zakresie zdrowego stylu życia.

Na festynie nie zabrakło też konkursów i zabaw z podziałem na kategorie wiekowe. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy drobne nagrody pocieszenia. Dla najmłodszych przygotowano „Kącik Malucha” oraz zabawy ruchowe z chustą Klanza. Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd wozu strażackiego. Dzieci mogły skorzystać z przejażdżek wozem, zobaczyć wyposażenie wozu oraz porozmawiać ze strażakami OSP Kiełpiny.

Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawił, iż każdy znalazł coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również: loteria fantowa, malowanie twarzy oraz stoisko tworzenia zwierzątek i innych ciekawych kształtów z balonów. W ofercie festynu znalazły się: przejażdżki konne, kiermasz ciast zorganizowany przez radę rodziców oraz ognisko z kiełbaskami. Atrakcją była postać bajkowa Myszki Miki, która zachęcała do zabawy oraz można było sobie zrobić z nią zdjęcie.

– Miłą niespodzianką były również słodycze zakupione przez państwa Rogozińskich z Kiełpin oraz OSP Kiełpiny, które otrzymały wszystkie obecne na festynie dzieci.
Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców i uczestników zabawy. Festyn został zorganizowany dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku. Współorganizatorami festynu byli: SP Kiełpiny, Rada Rodziców, OSP Kiełpiny, państwo Rogozińscy z Kiełpin oraz Farma NOEGO. Nagłośnienie udostępnił i obsługiwał Paweł Zelma z Kiełpin, namiot udostępnili państwo Świerczewscy z Brudnic, natomiast ognisko przygotował pan Stanisław Dąbrowski z Kiełpin. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do tak cudownie spędzonego czasu – powiedziała prezes Stowarzyszenia OPOKA pani Danuta Ciesielska.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages