Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Bądź bezpieczny na drodze. Akcja w Lidzbarku

2015-07-19 10:12:49 (ost. akt: 2015-07-19 10:17:01)

Autor zdjęcia: lidzbark.pl

W czwartek (16 lipca) na Nowym Rynku w Lidzbarku uczniowie miejscowego gimnazjum przeprowadzili wakacyjną akcję “bądź bezpieczny na drodze” z elementami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Akcja skierowana była do mieszkańców i gości Lidzbarka w celu promowania bezpieczeństwa na drogach. Uczniowie przygotowali ulotki o najczęstszych przyczynach wypadków drogowych i opracowali hasła przypominające o bezpiecznym zachowaniu na drodze, które zostały rozdane przechodniom. Dzięki pomocy wolontariusza z PCK Działdowo możliwe było ćwiczenie resuscytacji na fantomie, zastosowanie
defibrylatora.

Młodzież przeprowadziła ankietę, w której pytano mieszkańców m.in. o to czy zapinają pasy w samochodzie, czy dostali kiedyś mandat, albo czy musieli udzielać poszkodowanemu pierwszej pomocy. Przechodnie chętnie odpowiadali na pytania i ćwiczyli resuscytację. Twierdzili, że takie akcje są potrzebne i należy je powtarzać.
W akcji uczniom towarzyszyli policjanci z komisariatu w Lidzbarku.

Bardzo dziękujemy panu burmistrzowi, że poparł naszą wakacyjną akcję, uczestnicząc w niej oraz za upominki dla naszej młodzieży.

Pomysłodawczynią wakacyjnej akcji ”bądź bezpieczny na drodze” była Joanna Lewicka, która wraz z uczniami: Bartoszem Maciejewskim, Wiktorią Szrajder, Wiktorem Olszewskim, Magdą Dębińską i Adamem Lewandowskim przeprowadzili tę akcję.

lidzbark.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. stary a jakże młody Lidzbark #1789388 | 82.160.*.* 6 sie 2015 10:32

  nam się podoba, teraz wiele inicjatyw dobrych i kulturalnych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ZMIANA wynagrodzeń w URZĘDZIE. #1782005 | 188.33.*.* 24 lip 2015 08:29

  Proponuję wprowadzić w urzędzie proporcjonalnie do lidzbarskich zarobków norweskie zasady wynagradzania - w Norwegii sprzątaczka (ponad 300 tys. nok rocznie (150 tys. zł), , pracownik biurowy, urzędnik (280-350 tys. nok (140-180 tys. zł ROCZNIE )). W podobnym przedziale 11-14 tys. zł (MIESIĘCZNIE)mieszczą się murarz, elektryk, dekarz, tynkarz i malarz. Mowa o pracy na etacie. Urzędnik powinien zarabiać mniej więcej tyle ile sprzątaczka. Urzędnik pełniąc służebną rolę wobec obywateli / mieszkańców nie może przeciętnie zarabiać więcej niż przeciętne wynagrodzenie mieszkańców. Obecny stan powoduje, że "służący" zarabia więcej od "pana" - "pan" żyje jak dziad -często z zasiłków a zatrudnia "służącego" za wielokrotność zasiłku! Mądre i logiczne to? Dodatkowo ten "służący" zaciąga na konto obywateli kredyty (na swoje wynagrodzenie i emerytury) i chce żeby te długi spłacili obywatele / mieszkańcy. Gdy "służący" pozoruje pracę, pasożytuje, oszukuje, to takiego "służącego" - urzędnika trzeba ZWOLNIĆ.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Oj z tą wodą to ŹLE! #1780359 | 109.243.*.* 21 lip 2015 21:43

  W dzisiejszym dzienniku Fakt jest artykuł jak burmistrz Lidzbarka zabronił dowożenia wody dla mieszkańców Zielunia pozbawionych wody! W Polsce straż i wojsko dowozi wodę nawet dla bydła! A co na to Starosta, wojewoda?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Brawo dla młodzieży i dla nauczyciela! #1779146 | 109.243.*.* 20 lip 2015 07:53

   SUPER inicjatywa! Z tego coś wynika - postawy i zaangażowanie młodzieży w edukację bezpieczeństwa kształtuje postawy i zaangażowanie społeczne i wpływa na bezpieczeństwo! Można to cyklicznie powtarzać!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages