Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Witold Janiak Trio - zapowiedź koncertu w Lidzbarku

2015-10-08 17:43:18 (ost. akt: 2015-10-08 15:46:56)

Witold Janiak Trio wystąpi w ramach "Jazzowego Popołudnia" w sali widowiskowej MGOK – w niedzielę, 11 października, o godz. 15.00. Zapraszamy.


Zapraszamy na koncert Witold Janiak Trio, który odbędzie się w drugą niedzielę października, w ramach "Jazzowego Popołudnia" na scenie sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku.

Zespół, który zaprezentuje się tego dnia lidzbarskiej publiczności, jest jednym z projektów muzycznych tworzonych przez Witolda Janiaka, utalentowanego twórcę należącego do młodego pokolenia polskich jazzmanów. Witold Janiak jest muzykiem, nauczycielem akademickim, oraz aktywnym propagatorem muzyki synkopowanej. Jego upodobania wykonawcze ogniskują się aktualnie na połączeniu nastrojowej jazzowej kameralistyki z "nutą" brzmień inspirowanych tradycyjną polską muzyką ludową. Nawiązania te mają charakter wyjątkowo subtelny i są skoncetrowane – nieco podobnie, jak w przypadku utworów Karola Szymanowskiego – na wyzyskaniu określonego nastroju, sugerowanego (nie zaś narzucanego) słuchaczom.

Muzyka Witold Janiak Trio jest jedną z bardziej interesujących propozycji na rodzimej scenie jazzowej; apeluje do wyobraźni odbiorców ceniących nastrojowość i melodyjność (zwłaszcza fortepianową); często pojawia się na w programach polskich i zagranicznych rozgłośni jazzowych. Jednej z najnowszych kompozycji Witolda Janiaka można wysłuchać poniżej:

Witold Janiak Trio: "Owijas"


Do zobaczenia na koncercie. Zapraszamy!

Katarzyna BorowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages