Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Latający Cyrk Monty Pythona w Lidzbarku [zdjęcia]

2015-11-02 16:05:35 (ost. akt: 2015-11-02 16:12:03)

Autor zdjęcia: MGOK Lidzbark

W piątek, 30 października, w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, już po raz czwarty odbyło się przedstawienie grupy artystycznej Spektrum, pod tytułem "Latający Cyrk Monty Pythona".

Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność z Lidzbarka i okolic, która spotkała się tego wieczoru z klasyką nowoczesnego angielskiego humoru. Warto zwrócić uwagę na stylistyczne wyważenie tej interpretacji, jaka wpisała się atmosferę czasu - spektakl odgrywany był w przeddzień Wszystkich Świętych - a zarazem pozbawiona była elementów nadmiernie epatujących grozą i przerysowaniem.

Publiczność obcowała z absurdalnym (ale swoiście pouczającym, a nawet filozoficznym) humorem, rozpisanym na program składający się z dziewięciu skeczów i czterech piosenek w wykonaniu aktorów rekrutujących się spośród różnych grup wiekowych: młodzieży licealnej, studenckiej, oraz dorosłych.

Spektakl miał spoistą, mogącą zainteresować widza, formę - co podkreślała także starannie przygotowana scenografia (nawiązująca do estetyki spod znaku bat cave), oraz pojawiającą się w antraktach muzyka (nagrania awangardowej grupy The Residents). Jednym zaś z najbardziej wyrazistych elementów scenicznych były z pewnością kunsztownie wykonane makijaże aktorów.

Miarą jakości prezentacji, oraz przygotowania programu był - charakterystyczny dla aury utworów Monty Pythona - brak poczucia upływającego czasu, odczuwalny pomimo obcowania z długim, przeszło godzinnym programem artystycznym.
Lidzbarski wieczór z "Latającym Cyrkiem Monty Pythona" przypominał sen, miejscami zaś nachylał się do miar groteskowego "koszmaru". Dzięki temu (z pewnością) na długo pozostanie w pamięci widzów. Do zobaczenia podczas kolejnego programu teatralnego grupy Spektrum!

Katarzyna BorowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages