Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Święto Niepodległości w Lidzbarku

2015-11-13 10:53:25 (ost. akt: 2015-11-13 11:08:00)

Autor zdjęcia: MGOK Lidzbark

We wtorek, 10 listopada, miała miejsce akcja artystyczna na terenie Miasta Lidzbark, odwzorowująca atmosferę czasów walki o niepodległość.

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku wyposażeni w rekwizyty i ubrani w stroje z epoki, przy akompaniamencie pieśni patriotycznych rozdawali mieszkańcom Lidzbarka zaproszenia na spektakl z okazji 11 listopada. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem lidzbarczan, czego dowodem była wypełniona po brzegi sala widowiskowa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku.

Spektakl, który odbył się 11 listopada, był oparty na fragmentach arcydzieła dramatu romantycznego "Dziady" Adama Mickiewicza i został przygotowany w ramach Akademii Sztuki Ludowej, obejmującej i inicjującej artystyczne projekty w miejscowościach Gminy Lidzbark.

Przedstawienie przygotowały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku, Filia Biblioteczna w Bryńsku, oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Oprawa estetyczna spektaklu składająca się z rekwizytów, kostiumów i efektów wizualnych była na najwyższym poziomie, wpisującym się w konwencję dzieła romantycznego o patriotycznym wydźwięku. Grę aktorów i wysiłek przygotowujących wydarzenie od strony technicznej, zgromadzona w sali widowiskowej publiczność nagrodziła długimi brawami.

Biorąc pod uwagę poziom wykonawczy przedstawienia warto oczekiwać na kolejną inicjatywę Akademii Sztuki Ludowej. Do udziału w Akademii zapraszamy twórców ludowych, liderów lokalnych i wszystkie sołectwa, które chcą z nami współpracować.

Katarzyna Borowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages