Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

„Mistrz pięknego czytania”

2015-11-19 16:08:23 (ost. akt: 2015-11-19 16:10:57)

Autor zdjęcia: Edyta Marszak

W środę (18 listopada) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku odbył się gminny konkurs pięknego czytania o tytuł „Mistrza pięknego czytania” .

Konkurs adresowany był do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Szkoły podstawowe w Bryńsku, Dłutowie, Lidzbarku, Słupie i Wąpiersku wytypowały reprezentantów, których zadaniem było przeczytanie, wcześniej przygotowanego, fragmentu tekstu. W tym roku uczniowie zmagali się z utworem, polskiej pisarki ,Grażyny Bąkiewicz „Korniszonek”.

Konkurs pięknego czytania w lidzbarskiej książnicy ma już swą długoletnią tradycję, i jak każdego roku, tak i tym razem uczestnicy był doskonale przygotowani. Tekst opanowany do perfekcji, nie było pomyłek, zadanie wykonane na szóstkę z plusem.

Komisja konkursowa w składzie: Maria Długońska, Halina Mroczek i Maria Zielińska miała ogromny dylemat. Po długich i burzliwych obradach zaszczytny tytuł „Mistrza pięknego czytania” otrzymała Julia Pszenna uczennica Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dłutowie. Drugie miejsce ex aequo zajęły Zofia Kryszkiewicz i Marika Marszak uczennice Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku. Przyznano również pięć równorzędnych wyróżnień, które otrzymali: Oliwia Ozimkowska ze Szkoły Podstawowej w Słupie, Zuzanna Pater ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Wąpiersku, a także Zuzanna Antkiewicz, Filip Kapiński i Oliwia Ożga ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu odwagi i starannego przygotowania.

Edyta Marszak, MGBP w Lidzbarku
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pikus #1861070 | 164.126.*.* 19 lis 2015 16:20

    ooo moda na kropki

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages