Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dzień profilaktyki w Gimnazjum w Lidzbarku

2015-11-20 11:36:19 (ost. akt: 2015-11-20 11:46:09)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Przedstawicielka działdowskiego sanepidu wspólnie z policjantką z Działdowa uczestniczyły w Dniu profilaktyki zorganizowanym przez Gimnazjum w Lidzbarku. Spotkanie to było wspaniałą okazją do omówienia zagadnień związanych z szeroko rozumianą działalnością profilaktyczną kierowaną do osób młodych.

Nauka poprzez zabawę, tak można byłoby określić formę spotkania Jolanty Działak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i sierż. Justyny Nowickiej z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie z młodzieżą Gimnazjum im. Szarych Szeregów przy ulicy Nowej w Lidzbarku. Powodem spotkania był Dzień Profilaktyki zorganizowany przez szkołę.

Po części teoretycznej, podczas której młodzieży przedstawiono zagadnienia związane z wpływem alkoholu, dopalaczy czy też innych używek na organizm młodego człowieka oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich, uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych.
Motywem przewodnim tych zajęć było wykorzystanie alkogoogli, jako elementu obrazującego wpływ używek na zmiany w zachowaniu. Uczestnicy spotkania, uczniowie gimnazjum mieli okazję sprawdzić, jaki wpływ na postrzeganie świata ma zawarty w organizmie alkohol. Budowanie wieży z klocków bez okularów, a następnie wykonanie tej samej czynności z alkogooglami sprawiło nie lada wyzwanie dla ich wykonawców.

Młodzież miała także za zadanie rzucić z pewnej odległości piłeczką tenisową do kosza, a także idąc po wyznaczonej linii dotrzeć do krzesełka i usiąść na nim. Wszystko to oczywiście z zastosowaniem okularów ukazujących świat „w krzywym zwierciadle”.

Zaburzenia związane z koordynacją ruchową, niewłaściwy sposób poruszania się, otępienie, to tylko niektóre ze skutków spożywania substancji psychoaktywnych, które młodzież mogła odczuć na sobie zakładając przedmiotowe alkogoogle.

Podobne działanie mają również środki podobnie działające do alkoholu, w tym narkotyki, o których negatywnym działaniu młodzież również miała okazję posłuchać, czy dopalacze, których działania nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, a które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia młodego organizmu.

Sposób i forma przeprowadzonego spotkania spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Rodzi to nadzieję, że przyczyni się to do pogłębienia wiedzy młodych ludzi na temat negatywnych skutków oddziaływania substancji psychoaktywnych na ich organizm i ustrzeże przed sięgnięciem po środki niewiadomego pochodzenia i nieokreślonym składzie.

KPP Działdowo
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages