Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Spektakl historyczny "Sen o Polsce" w lidzbarskim MGOK

2015-11-22 11:01:22 (ost. akt: 2015-11-22 11:18:32)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lidzbarku przygotowała, z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, spektakl historyczny „Sen o Polsce”.


W przedstawieniu wykorzystano motyw Stańczyka, nadwornego błazna trzech ostatnich Jagiellonów, który nawiedził we śnie jedną z bohaterek spektaklu i opowiedział jej losy narodu polskiego od XVIII wieku. Wytknął błędy Polaków, którzy przyczynili się do upadku Rzeczypospolitej, ale też pochwalił udział następnych pokoleń rodaków w walce narodowowyzwoleńczej. 11 listopada 1918 r. to szczególny dzień dla Polaków, dzień zwycięstwa i wolności. Ten legendarny trefniś, który w historii i kulturze polskiej zajmuje wyjątkowe miejsce – błazna zatroskanego o losy Ojczyzny, upomniał młodych - dziś niepodległej już Polski, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Przedstawienie obejrzeli zaproszeni goście oraz uczniowie LO w sali widowiskowej Domu Kultury w Lidzbarku.

Katarzyna Borowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages