Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Program „Książki naszych marzeń” w SP Kiełpiny

2015-11-22 17:36:11 (ost. akt: 2015-11-22 11:40:19)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Na wniosek dyrektora Szkoły Podstawowej w Kiełpinach Gabrieli Marcinkowskiej Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe OPOKA, które jest organem prowadzącym szkołę, przystąpiło do rządowego programu „Książki naszych marzeń”.

Stowarzyszenie otrzymało środki finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej. Wymagany był też wkład własny Stowarzyszenia, który wynosił 20% otrzymanej kwoty. W wyborze ponad 50 pozycji książkowych uczestniczyli rodzice oraz uczniowie szkoły. Zakup nowych książek wzbogacił i odnowił księgozbiór biblioteki Szkoły Podstawowej w Kiełpinach.

Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Nowe pozycje książkowe pogłębią w dzieciach nawyk czytania i zachęcą do zainteresowanie czytaniem. Nowości wydawnicze można już wypożyczać w bibliotece szkolnej.

Dodatkowo w ramach programu szkoła realizuje wyznaczone przez MEN zadania. Rozpoczęto już cykl zajęć czytelniczych w oddziale przedszkolnym. Przedszkolaków dwukrotnie odwiedziła Izabela Olejniczak bibliotekarka Filii Bibliotecznej w Kiełpinach, która czytała im ciekawe i pouczające bajki oraz opowiadania.

Natomiast maluchy przyniosły do szkoły swoje ulubione książeczki. Nauczyciel oddziału przedszkolnego czytał wybrane fragmenty, a dzieciaki chętnie i z dumą prezentowały swoje książeczki.

Została również zorganizowana wystawka z książek, które przyniosły dzieci. W klasie II wychowawca klasy przeprowadził zajęcia z poezją. Uczniowie poznali podstawowe zagadnienia dotyczące poezji oraz został przeprowadzony konkurs pt.: „Poznajemy poezję”.

Natomiast uczniowie klasy IV przenieśli się z Panem Kleksem w krainę bajek. Wykorzystując swoją wiedzę i wyobraźnię wykonali plakat z postacią Pana Kleksa. Już niedługo spotkania z książką odbędą się też w pozostałych klasach.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages