Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

III Festyn Andrzejkowy w SP Kiełpinach

2015-11-28 15:44:21 (ost. akt: 2015-11-28 09:48:50)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zgodnie z tradycją w Szkole Podstawowej w Kiełpinach odbył się już III Festyn Andrzejkowy.

Wydarzenie było okazją do integracji uczniów oraz mieszkańców okolicznych wsi. Przygotowane dekoracje, wróżby i zabawy andrzejkowe robiły wrażenie. Na początku wszyscy obejrzeli przestawienie teatralne przygotowane przez najmłodszych uczniów szkoły. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

Następnie rozpoczęto pląsy. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało! W przerwach podczas zabawy można było kupić ciasteczka z wróżbami, a także wybrać książkę do poczytania. Jak co roku atrakcją było malowanie twarzy. Dzieci mogły przeistoczyć się w kogoś innego oraz miały możliwość przekroczenia granicy między światem rzeczywistym, a bajkową krainą. Kultywując tradycje związane z andrzejkami przygotowano też wróżby. Choć wszyscy traktowali je z lekkim przymrużeniem oka, sala wróżb cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mogliśmy dowiedzieć się co czeka nas w niedalekiej przyszłości, poznać imię swego wybranka oraz zawód jaki będziemy wykonywać. Wróżby wzbudzały wiele pozytywnych emocji i uśmiechu.

Niespodzianką była bogata, pod względem zawartości i różnorodności przedmiotów, „Skrzynia skarbów”. Każdy mógł wylosować dla siebie coś ciekawego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również stare kroniki szkoły. Rodzice z zainteresowaniem oglądali siebie z lat szkolnych. Było dużo wspomnień i śmiechu.

– Całość spotkania umilił poczęstunek przygotowany przez rodziców. Cały wieczór był więc pełen atrakcji oraz przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Oprawę muzyczną podczas tańca zapewnił Paweł Zelma z Kiełpin. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składamy serdeczne podziękowania – powiedziała Danuta Ciesielska prezes Stowarzyszenia Opoka.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages