Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Kilasymandry - jak Madagaskar nauczył mnie kochać

2015-12-26 12:00:00 (ost. akt: 2015-12-25 21:52:50)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Gimnazjum im. Pawła Nowakowskiego w Starym Dłutowie odbyło się spotkanie z Danielem Kasprowiczwm, świeckim misjonarzem na Madagaskarze, autorem książki „Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać”.

Daniel Kasprowicz poprzez barwną opowieść i pokaz slajdów przybliżył uczniom i pracownikom szkoły trud życia na Czerwonej Wyspie, codzienność Malgaszów, żyjących w niewyobrażalnym ubóstwie, atakowanych przez tyfus , trąd, malarię, dur brzuszny, pasożyty, głód i wojny plemienne.

Daniel Kasprowicz opiekuje się na Madagaskarze między innymi dziećmi z domu dziecka - Kilasymandry. Jego opowieść o podążaniu własną drogą, realizowaniu marzeń połączonych z posługą innemu człowiekowi urzekała szczerością i wywołała współczucie w słuchaczach.

W końcowej części spotkania odbyła się promocja książki „Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać” autorstwa Daniela Kasprowicza. Dochód z jej sprzedaży w całości przekazywany jest na działalność misyjną dla dzieci, o których książka opowiada, tj.: wyżywienie, edukację, opiekę medyczną i wszystko , co najpotrzebniejsze w Mampikony na Madagaskarze. Książki pana Daniela cieszyły się dużym zainteresowaniem i szybko trafiły do czytelników.

Ponadto społeczność gimnazjum zadeklarowała udział w akcji „Kaszka dla Malgaszka ”, której celem jest zebranie jak największej ilości preparatów żywieniowych typu kaszki dla dzieci głodujących na Madagaskarze.

Dorota Klejnowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. DUD #1890400 | 82.160.*.* 26 gru 2015 12:26

    Kto to jest ten Kasprowicz, atakowany przez tyfus , trąd, malarię, dur brzuszny, pasożyty?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages