Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Aktywne ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Kiełpinach

2016-01-31 13:25:44 (ost. akt: 2016-01-31 13:32:44)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Kiełpinach organizowany jest zimowy wypoczynek dla dzieci.

Pierwszy dzień ferii dzieci pod opieką Doroty Waleśkiewicz i Edyty Zakrzewskiej spędziły na świeżym powietrzu. Były śnieżne zabawy oraz konkursy. Dzięki gościnności państwa Joanny i Adama Ciesielskich uczniowie spędzili też miło czas przy ognisku z kiełbaskami. Po zabawach dzieci rozgrzały się przy ciepłej herbatce przygotowanej przez panią Joannę, za którą serdecznie dziękujemy.

We wtorek opiekunowie Ewelina Falba i Zuzanna Cybulska zapewniły uczniom nie lada rozrywkę - karaoke i gry ruchowe na play station. Dzieci miały możliwość świetnej zabawy oraz aktywnej rozrywki. Spróbowały też swoich możliwości wokalnych.

W kolejny dzień ferii zimowych uczniowie mogli aktywnie wypoczywać na hali sportowej oraz rozwijać zdolności plastyczne. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe. Starsi wybrali zajęcia rekreacyjno-sportowe w hali, natomiast młodsi zajęcia plastyczne. Sportowcy pod kierunkiem Bożeny Ossowskiej mieli możliwość rozwoju fizycznego oraz doświadczenia rywalizacji. Zawody sportowe sprawiły uczniom wiele radości. Młodsza grupa z opiekunem Agnieszką Witkowską rozwijała zdolności manualne oraz poznała różne techniki plastyczne.

W czwartek zajęcia dla dzieci przygotowały panie Irena Machujska i Eewa Kosińska. Uczniowie rysowali, malowali i lepili. Powstały piękne prace. Takie zajęcia stają się źródłem przyjemności estetycznych oraz dają radość tworzenia. Rozwijają wśród dzieci fantazję, pomysłowość i przyczyniają się do poznania otaczającego świata. Humor i dobra zabawa dopisywała wszystkim uczestnikom.

Na ostatnich zajęciach w ferie szkoła gościła w szkole pracowników WPK z Jelenia – Izabelę Radman-Zalewską i Arkadiusza Abramowskiego. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt.: „Dokarmiamy ptaki”. Prowadzący przeprowadzili pogadankę, która uświadomiła dzieciom konieczność systematycznego dokarmiania ptaków. Opowiadali też o gatunkach ptaków, które spędzają w Polsce zimę oraz o tym jak powinniśmy pomagać zwierzętom przetrwać trudny, zimowy czas. Dzięki prezentacji multimedialnej oraz przywiezionym ciekawym pomocom dydaktycznym dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Podczas spotkania uczniowie wraz z pracownikami WPK wykonali karmniki dla ptaków, które zabrały do domu i rozwieszą w wybranym przez siebie miejscu. Chętne dzieci wyszły w teren i za pomocą lornetek obserwowały przyrodę oraz przez specjalistyczny sprzęt nadsłuchiwały odgłosów ptaków. Było to dla dzieci bardzo ciekawe doświadczenie.

– Organizacja zajęć w ferie to wkład pracy osób, które okazują serce i chcą zapewnić dzieciom spokojny, bezpieczny i ciekawy wypoczynek zimowy. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili – powiedziała Gabriela Marcinkowska dyrektor szkoły.

Tegoroczne ferie w szkole w Kiełpinach – to czas spędzony bardzo aktywnie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages