Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Ferie w MGOK w Lidzbarku

2016-02-10 08:19:14 (ost. akt: 2016-02-10 08:38:31)

Autor zdjęcia: Archiwum MGOK Lidzbark

Tegoroczne ferie zimowe, w województwie warmińsko-mazurskim przypadające na czas przełomu stycznia i lutego, wyróżniał bogaty program atrakcji przygotowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku.

W ciagu dwóch feryjnych tygodni odbyło się w sumie około trzydziestu warsztatów, projekcji filmowych, zajęć, akademii tematycznych i zabaw animacyjnych adresowanych do dzieci i młodzieży z Lidzbarka oraz okolic.

Zwieńczeniem pierwszego tygodnia ferii była impreza dla dzieci i rodziców "Karnawałowe Szaleństwo z Piratami", drugiego zaś wycieczka "kulturalnym autobusem" do Muzeum Ziemii Nidzickiej mieszczącego się w gotyckim zamku krzyżackim w Nidzicy. Czas na krótkie resumé programu ferii 2016.

Warsztaty i zajęcia. W murach lidzbarskiego ośrodka kultury młodzi uczestnicy zajęć prowadzonych przez miejscowych instruktorów mogli spotkać się z różnymi dziedzinami sztuki, w tym z: malarstwem, rękodziełem artystycznym, teatrem, tańcem, fotografią, filmem, muzyką (wokalistyka i nauka gry na instrumentach); a także poznać sztukę wystąpień publicznych oraz aktualnie obowiązujące zasady w zakresie tworzenia i publikacji materiałów prasowych – to zaś dzięki warsztatom multimedialnym i dziennikarskim. Specjalne zajęcia z samoobrony dla dzieci i dorosłych przygotował też zaproszony do Lidzbarka mistrz Polski i Europy w sportowym ju-jitsu, Wojciech Dudkowski. Z pięknem i tajemnicami okolicznej przyrody można było natomiast zapoznać się w czasie prezentacji przygotowanej przez pracowników Welskiego Parku Krajobrazowego... Dla każdego coś miłego i interesującego.

Dla tych spośród najmłodszych, którzy nie mogli odwiedzić lidzbarskiego ośrodka kultury, przygotowano zajęcia wyjazdowe. Instruktorzy dotarli do sołectw: Bryńska, Dłutowa, Jamielnika i Nowego Dworu – realizując program Akademii Sztuki Ludowej oraz ucząc dzieci podstaw warsztatu filmowego.

Imprezy i wycieczki. W niedzielę 31 stycznia Hala Widowiskowo-Sportowa przy lidzbarskim gimnazjum gościła przybyłą publiczność na specjalnej imprezie animacyjnej "Karnawałowe Szaleństwo z Piratami". Wypełnione atrakcjami wydarzenie poprowadzili aktorzy częstochowskiego teatru "Bez reszty", oraz instruktorzy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku. Relację z tej imprezy można przeczytać tutaj.

Zwieńczeniem ferii był wyjazd do Muzeum Ziemii Nidzickiej mieszczącego się w imponującym zamku krzyżackim w Nidzicy, do którego młodzi uczestnicy wycieczki udali się specjalnym "autobusem kulturalnym". Na miejscu można było zapoznać się z interesująco i przystępnie podaną historią zamku, obejrzeć oryginalne eksponaty z epoki, a także wziąć udział w imprezie otrzęsinowej. Dzieci odwiedziły również wystawę sztuk plastycznych odbywającą się w nidzickiej "Galerii pod Belką".

Lidzbarskie ferie zimowe 2016 były nader udane; teraz – razem z najmłodszymi – czekamy na... Wakacje!

Katarzyna BorowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lidzbarzak #1929513 | 185.122.*.* 11 lut 2016 09:22

    Tak trzymać , zajęcia przy fortepianie ? Ekstra , wysoko podnieśliście półkę , GRATULUJĘ i kibicuje !!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages