Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Szkoła Podstawowa w Kiełpinach przyjazna rodzinie

2016-02-21 09:47:10 (ost. akt: 2016-02-21 09:50:47)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa w Kiełpinach przystąpiła do programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie”, w ramach którego szkoła otrzymała Certyfikat.


Warunkiem otrzymania Certyfikatu „Szkoła Przyjazna Rodzinie” było podpisanie porozumienia, w ramach którego szkoła zobowiązuje się:
1) dążyć do realizowania działań formacyjnych skierowanych do uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego, polegających na organizowaniu warsztatów, szkoleń i prowadzeniu programów podkreślających pozytywną rolę rodziny w rozwoju osobowym człowiek,
2) nie propagować oraz podejmować działań uniemożliwiające propagowanie przez osoby trzecie treści szkodliwych dla dzieci, w szczególności promujących przedwczesną inicjację seksualną, kwestionujących biologiczną oraz kulturową stabilność ról płciowych kobiet i mężczyzn oraz głoszących odrębność płci społecznej czy kulturowej od płci biologicznej, a także kwestionujących znaczenie rodziny i autorytetów w rozwoju emocjonalnym, intelektualnym i duchowym dzieci.

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny nadaje Certyfikat „Szkoła Przyjazna Rodzinie” placówkom chroniącym dzieci przed treściami kwestionującymi znaczenie rodziny w życiu człowieka oraz podejmującym działania nakierowane na promocję wartości prorodzinnych. Szkoła ma za zadanie realizacji wychowania dzieci i młodzieży w duchu szacunku dla rodziny.

W związku z otrzymaniem przez szkołę certyfikatu w 16 lutego odbył się uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni goście: ks. Stanisław Rybarczyk, prezes Stowarzyszenia Opoka Danuta Ciesielska oraz przewodnicząca rady rodziców Magda Ciesielska. Koordynatorem programu jest Agnieszka Witkowska nauczyciel religii, która przedstawiła zebranym założenia i główne cele programu.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages