Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Pierwszy Dzień Wiosny w Dłutowie

2016-03-24 06:51:11 (ost. akt: 2016-03-24 07:03:36)

Autor zdjęcia: Zbigniew Margalski​

Jak co roku Pierwszy Dzień Wiosny w Gimnazjum w Starym Dłutowie to Wiosenny Festiwal Naukowy. W tym roku powiązany był z prezentacją gimnazjalnego projektu matematycznego „Liczymy się – brawo MY!”.

Celem projektu było zachęcenie uczniów do zmagań z matematyką oraz pokazanie gimnazjalistom, że matematyka może być łatwa i przyjemna. Projekt przedstawił ja każdy z nas w życiu codziennym wykorzystuje wiedzę i umiejętności matematyczne.

Po prezentacji uczniowie pracowali w pięcioosobowych międzyklasowych grupach na interdyscyplinarnymi zadaniami z bloku przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Grupy miały do wykonania, według instrukcji, dwa zadania praktyczne - „zbadać jak powstają skały osadowe?” i „doświadczalnie porównać gęstość kości ptaka i ssaka”.

Każda grupa w ramach podsumowania przygotowała plakat, na którym przedstawiła czego nauczyła się wykonując zadanie praktyczne. Wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że taka praca dała im możliwość zintegrowania się i nauczyła ich jak rozplanować czas i pracę pomiędzy członków zespołu. Stworzoną galerię plakatów i skał osadowych uczniowie mogli oglądać na szkolnym korytarzu.
Pierwszy Dzień Wiosny powitaliśmy pracowicie i w przyjemnej atmosferze.

Marzena Nąć


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages