Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Koncert Piosenek Hiszpańskich

2016-04-12 18:00:00 (ost. akt: 2016-04-20 15:43:41)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

Spontaniczne inicjatywy twórcze mają niezapomniany smak – zwłaszcza kiedy ich efekt (mierzony zadowoleniem publiczności) można zapisać jako udany. Tak było w przypadku Koncertu Piosenek Hiszpańskich "Lidzbark Olé", który odbył się w zeszły piątek w lidzbarskim ośrodku kultury — mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska.


Oprócz hiszpańskich, usłyszeć można było także utwory z Meksyku. Podczas przeszło godzinnego programu zabrzmiały kompozycje z tekstami i w aranżacji znanych polskich muzyków, zwłaszcza z czasów przedwojennych: Andrzeja Własta, Hanki Ordonówny, Zygmunta Wiehlera. O artystyczny wyraz całości, akompaniament, a także dobór repertuaru zadbał koordynator muzyczny Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, pianista Stanisław Deja. Wykonawcami byli zaś instruktorzy lidzbarskiego domu kultury, wspierani przez zaproszonych na ten wieczór gości. Zaprezentowano w większości piosenki z polskimi tekstami.
— Lidzbarski koncert dowiódł, że repertuar tradycyjny można przedstawić w sposób w pełni "lekki, łatwy i przyjemny", a przy tym pozbawiony festynowego banału — podsumowuje pani Katarzyna.

oprac.mcz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages