Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Dzień profilaktyczny w SP Kiełpiny

2016-05-19 10:47:59 (ost. akt: 2016-05-19 10:54:07)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

18 maja w Szkole Podstawowej w Kiełpinach odbył się dzień profilaktyczny, który rozpoczęto Marszem dla Życia i Rodziny. Cała społeczność szkolna wyszła na wieś z plakatami promującymi rodzinę. W marszu uczestniczyli również rodzice.

Uczestnicy śpiewając piosenki zwracali uwagę, że rodzina jest najważniejsza w życiu każdego człowieka, zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa i wsparcie w trudnościach.

Po powrocie odbył się występ uczniów. W scenkach rodzajowych dzieci zachęcały do zdrowego stylu życia, prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach oraz unikania wszelkich używek. Dzieci obejrzały również film zachęcający do zdrowego odżywiania, uzupełniały piramidę zdrowia oraz malowały zdrowe produkty do jedzenia. Na szkolnym korytarzu, z wypowiedzi uczniów powstał „zdrowy dywan”.

Kolejnym punktem dnia były zabawy oraz konkursy z nagrodami przygotowane przez nauczycieli. Uczniowie rywalizowali m.in.: w przelewaniu wody, gaszeniu świeczki oraz w biegu kelnera. Było dużo radości i zabawy. Najlepsi w konkursach otrzymali nagrody rzeczowe oraz owoce.

Na zakończenie czekała na wszystkich niespodzianka - wszyscy mogli częstować się owocowymi szaszłykami przygotowanymi przez rodziców: Ewę Łukaszewską, Joannę Kleist i Grażynę Loźniewską. Szaszłyki były przepyszne.

Dzień profilaktyczny przygotowali i przeprowadzili nauczyciele: Dorota Waleśkiewicz, Edyta Zakrzewska i Irena Machujska. Dyrektor szkoły Gabriela Marcinkowska serdecznie dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w dniu profilaktycznym oraz za przygotowanie tak atrakcyjnego dnia.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages