Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

„Byk jak byk”, czyli spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

2016-05-27 14:36:17 (ost. akt: 2016-05-27 14:46:05)

Autor zdjęcia: Edyta Marszak

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku odbyła się niezwykła i niecodzienna lekcja języka polskiego, którą poprowadziła Agnieszka Frączek językoznawca i autorka książek dla dzieci.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W swoich książkach dla dzieci popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie.

W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Na spotkanie licznie przybyli uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku. W czasie spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat błędów językowych popełnianych w języku potocznym, o przełączaniu kodów językowych i o tym, że każdy posługuje się swoim własnym językiem tzw. idiolektem. Autorka na podstawie swoich „niby” prostych i łatwych tekstów literackich omawiała najczęściej popełniane błędy językowe.

Wszyscy uczestnicy spotkana już teraz będą wiedzieli, że spodnie zakładamy, a ubieramy choinkę, że wyrazy zaczynamy „od” wielkiej litery , a nie „z” wielkiej litery. Pani Agnieszka przedstawiła wiele ciekawych przykładów popełnianych błędów, a pisząc teksty dla dzieci zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania i nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

Edyta Marszak, MGBP w LidzbarkuCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages